Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Kadetky v Českém poháru skončily na 6. místě

Kadetky v Českém poháru skončily na 6. místě

Družstvo kadetek se o víkendu (19. – 20. 3. 2022) zúčastnilo finálového turnaje Českého poháru kadetek v Prostějově. Celá soutěž byla ovlivněna covidovou pandemií, protože naše družstvo se po úspěšné kvalifikaci nemohlo z důvodu karantény zúčastnit turnaje první osmičky v Kolíně a další kolo bylo oficiálně zrušeno volejbalovým svazem.

V Prostějově se holky potkaly s velmi zajímavou konkurencí družstev Prostějova, Olympu Praha, Přerova, Znojma, Kladna, Kolína a České Třebové.

Kromě družstva České Třebové se jednalo o vyrovnaná a kvalitní utkání, která jsme očekávali od účasti v první osmičce. První den jsme na úvod porazili Kolín. Ve druhém utkání jsme po boji prohráli s Prostějovem, se kterým letos hrajeme zejména tie-breakové bitvy. V dalších dvou utkáních se Znojmem a Kladnem jsme po vyrovnaných setech zvítězili.

V neděli jsme se těšili na dvě utkání s průběžně nejlepšími celky ČP – Olymp Praha a Přerov. Utkání s Olympem bylo od začátku vyrovnané a kvalitní z obou stran. Rozhodoval až tie-break, který jsme velmi dobře rozehráli, ovšem na vítězství nám nestačil ani náskok 13:7 a utkání jsme ztratili. Do utkání s Přerovem holky vstoupily s velkou chutí a odhodlaností. V prvním setu jsme vydrželi držet krok pouze do stavu 18:17, poté nás soupeř přehrál obětavou obranou a jistým útokem. Ve druhém setu jsme naopak my od začátku předváděli sebejistý volejbal s minimem chyb a vybudovali jsme si až pětibodový náskok. Bohužel jsme opět nedokázali set dotáhnout do konce a prohráli v dramatické koncovce 25:27.

V tomto posledním turnaji jsme skončili na 3. místě za družstvy Přerova a Olympu Praha. V celkovém pořadí Českého poháru jsme obsadili 6. místo z 32 zúčastněných družstev.

I přesto, že turnaje Českého poháru jsou díky sedmi utkáním ve dvou dnech náročné, si holky zaslouží pochvalu za přístup a nasazení ve všech odehraných utkáních. Hodně nás mrzí neúčasti na prvním turnaji první osmičky, kde mohly holky sbírat pro ně tolik cenné zkušenosti a určitě získat lepší umístění v celkovém pořadí.

Studentky sportovního gymnázia: Freislebenová Aneta, Blasczyková Julie, Šebková Sára, Stará Kateřina, Stará Tereza, Šlajerová Adriana, Chrastinová Claudie, Chrastinová Julie.