Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Kvalifikační turnaj extraligy juniorek, Chodov 9. - 10. 10. 2020

Kvalifikační turnaj extraligy juniorek, Chodov 9. - 10. 10. 2020Úvod soutěže byl ovlivněn aktuální situací (kovid-19). Turnaj, který se měl konat v Brně, byl kvůli karanténě domácích přesunutý do Chodova. Též zápasy proti Brnu jsou odloženy. 

 1. Zápas Plzeň – Lanškroun 3:2 (21, -23, 9, -16, 13)

Nervózní začátek turnaje. Vůbec nám nesedí herní styl soupeře, který je trošku nestandardní a v určitých momentech tomu podléháme. Průběh zápasu je jako na vlnách. Náš nevýrazný útočný výkon soupeře pohání vpřed. Musíme hodně střídat a hledáme vlastní herní tempo. V tie-breaku vychází varianta se zásadnější změnou v sestavě. Nic méně nás tenhle výkon spíš varuje, než těší. 

 1. Zápas Plzeň – Vysočina 3:0 (11, 9, 15)

Klidný zápas, který je plně v naší režii. Kvalita soupeře není velká. Do hry pouštíme víc hráček. Získáváme zpátky dobrý pocit ze hry. Náš výkon je zodpovědný a týmový. 

 1. Zápas Plzeň – Chodov 0:3 (-19, -23, -22)

Začátek zápasu je emočně nabitý. Soupeř nám ale rychle utíká, nedokážeme přihrát těžký servis nahrávačky. Trápení na přihrávce pokračuje, nabalují se chyby na útoku, set v konci ztrácíme. Tlak se zvyšuje, náš volejbal hledá jistotu, víru a hlavně odvahu. V obou dalších koncovkách taháme za kratší konec, nahrávačka se nemá na koho spolehnout, prohráváme ve třech setech.

Turnaj nevychází podle našich představ. Jasně se ukázalo, že hlavně bez Verči (zdravotní potíže) a Šňůrky (která s nepříznivým stavem bojovala, co to šlo, ale útočně to taky nevyšlo) a potažmo Denisy (která nám koncovky dlouhodobě nezvládá) je družstvo zatím nestabilní, křehké a v konci podléhá tlaku i průměrného soupeře. Je potřeba, aby se konečně sžila se svou rolí výběrová hráčka Lucie Š, a ke kvalitnímu servisu přidala hru na síti. Dobrý pocit ve mně zanechala Lucie O., která byla navzdory vypjatým momentům v klidu a vylepšovala náš často slabý příjem. Hodně pozitivní dojmy ve mně zanechává dvojice Terka H. a Anička, jen tak dál. Tenhle tým může být fakt silný a rovnat se s těmi nejlepšími v republice. Je ale zásadní, aby svůj potenciál dokázali využít v těch podstatných zápasech a ve vyrovnaných koncovkách. Pak si začnou věřit výrazně víc. Co je k tomu může dovézt, na to si už musí každá hráčka najít odpověď sama v sobě. 

Vyjádření kapitánky, Kačky Chlumecké:

První ze tří zápasů nás čekal proti Lanškrounu. Věděly jsme, že je to nestandardní soupeř a bude hlavně záležet na naší hře. Nepředvedly jsme moc kvalitní výkon, ale i přes to jsme dokázaly zvítězit 3:2. Krátký odpočinek a čekal nás zápas proti Vysočině. Do zápasu jsme vstoupily výrazně lépe a hladce jsme vyhrály 3:0. V neděli byl očekávaný soupeř Chodov. Zápas jsme nezvládly hlavně psychicky a po dvou nezvládnutých koncovkách jsme prohrály 0:3. Ještě nás čeká zápas proti Brnu, uvidíme, jaká bude koronavirová situace. 

Výsledky turnaje:

 • Lanškroun – Brno, odloženo Covid-19
 • Plzeň – Vysočina 3:0 (11, 9, 15)
 • Chodov – Lanškroun 2:3 (21, 21, -24, -14, -9)
 • Brno – Plzeň, odloženo Covid-19
 • Chodov – Vysočina (14, 13, 12)
 • Lanškroun – Plzeň 2:3 (-21, 23, -9, 16, -13)
 • Brno – Chodov, odloženo Covid-19
 • Vysočina – Lanškroun 0:3 (-12, -13, -12)
 • Plzeň – Chodov 0:3 (-19, -23, -22)
 • Vysočina – Brno, odloženo Covid-19

 

Jakub Brečka, trenér volejbalu