Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Letní příprava volejbalu na sezónu

Letní příprava volejbalu na sezónuLetní příprava volejbalu na sezónu nám začala tradičně 1. srpna v hale Sportovního Gymnázia v Plzni.

Naběhli jsme do režimu pěkně naplno. První den si naše hráčky prošly testováním pod vedením nového kondičního trenéra Davida Neruda. Následně jsme absolvovali 4 „náběhové“ kondiční dny.

Druhá srpnová fáze nám už druhý rok probíhá ve Vysokých Tatrách. Tento rok jsme režim o trošku vypilovali a každý den byla na plánu pěší túra. Výhledy, které nás čekaly, byly dechberoucí. Toto VT z pohledu trenéra splňuje jeho vysoké požadavky. Trénink (túra) probíhá v extrémních podmínkách, a to skupinu prověří. Buduje se soudržnost, týmová práce, odhalí se charakter hráček… Všichni ukázali obrovskou dávku houževnatosti, přístup byl příkladný a 7 dní jsme zvládli bez zranění.

Po dvou dnech volna začínáme třetí fázi v Plzni, kde už postupně zapojujeme do režimu volejbalové tréninky. Začínáme od úplních začátečnických drillů a krok po kroku se na nás ten volejbal zpátky „nalepuje“.

Poslední týden prázdnin se přesouváme na VT do Klatov. Zázemí, které klatovský areál nabízí, je parádní. Hotel je 2 minuty od haly, tři kurty v hale, venkovní sportoviště… Zajímavým zpestřením byla návštěva mentálního trenéra a aktivity s ním.

Začátkem výuky ve středních školách jsme se už přesunuli do Plzně, kde pokračujeme v přípravě.

Od prvního srpna máme za sebou víc než 130 hodin společné práce.

Za ten čas jsme udělali viditelný kondiční, volejbalový a hlavně týmový krok vpřed.

 

Teď nás čekají dva přípravné turnaje. Jeden doma v Plzni 5. -6. 9 a druhý v Brandýse 11. - 13. 9, kde se potkají všechny SCM – týmy extraligy. V sobotu 12. 9 nás čeká první kolo Českého poháru žen v Hradci Králové.

 

Těšíme se na Vás, všechny fanoušky, v následující sezóně.

 

Mgr. Jakub Brečka, trenér