Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Lyžařský kurz Kvinty B a 1.B

Lyžařský kurz Kvinty B a 1.BLetos se konal lyžařský kurz tříd Kvinty B a 1.B v termínu 11. – 16. 2. 2024 na Božím Daru.

První den jsme se nejprve ubytovali v penzionu Arnika, navečeřeli se a vstřebali všechny potřebné informace. Druhý den jsme skibusem odjeli do skiareálu Klínovec, který poskytoval ještě celkem slušné podmínky pro lyžařský výcvik. Po návratu a pozdějším obědě jsme se šli pěšky projít na Ježíškovu cestu, protože původně plánovaným běžkám letošní zima svou malou sněhovou nadílkou nepřála. K večeru jsme si všichni zahráli společenskou hru. Druhý den jsme vyzkoušeli sjezdovky na Neklidu. A protože byly v dobrém stavu a bez velkých front na vleky, jezdili jsme do konce lyžařského kurzu pouze tam. Každý den kromě odpočinkové středy jsme se šli odpoledne projít do přírody, kdo měl zájem a síly, mohl si i intenzivněji zatrénovat.

1.jpg 2.jpg

Třída 1.B organizovala náš třetí večer. Připravila zábavnou aktivitu - skupinové karaoke. Čtvrtý večer naopak organizovala Kvinta B a připravila dvě společenské hry. Jako první hru nachystala vědomostní Kahoot o sportovním gymnáziu a zimních sportech a dále lidské pexeso. Oba večery jsme si moc užili.

Poslední den jsme si zabalili věci, šli na ještě jeden krátký výlet a po obědě odjeli domů. I přes ne zcela ideální počasí jsme z kurzu odjeli všichni nadšení.

 

Nikol Presslová, Kvinta B