Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Medailové žně na MČR mládeže v Ostravě

Medailové žně na MČR mládeže v Ostravě

Největší atletická soutěž u nás – Mistrovství České republiky v atletice pro kategorie dorostu a juniorů se konala 18. - 19. 6. 2022 na ostravském stadionu. Celý víkend se nesl v duchu fantastických výkonů a skvělé atmosféry. Užít si horký červnový víkend do Ostravy přijela i naše atletická výprava, která zde byla více než úspěšná! Naši studenti nasbírali celkem 30 finálových umístění a z toho 13x stáli na stupních vítězů.

Mistrovský titul a navrch národní rekord na trati 300 m překážek si z Ostravy odvezla Valerie Dzurová, její rekordní výkon má hodnotu 41,49 sekundy!

Hned dvě zlaté medaile si na krk pověsila Viktorie Jánská, která nedala svým soupeřkám šanci ani v dálkařském sektoru, ani na trati 100 m překážek. Na překážkách zaběhla nejlepší letošní výkon v republice a zařídila si tak start na nadcházejících mezinárodních atletických akcích. Finálové umístění si Viki zapsala i na 200m trati. Mistrem republiky se stal Jan Škarban, když vyhrál závod na 2000 m překážek, ve kterém svým soupeřům ukazoval záda již od prvních metrů. Také Honza si vysloužil reprezentační dres, ve kterém bude startovat na Mistrovství Evropy v atletice do 18 let. V oštěpařském sektoru dolétl oštěp za zlatem Petře Sičakové.

Jan Šmrha se na stupních vítězů postavil na stříbrnou příčku, když po napínavém souboji prohrál o tisíciny svůj finálový závod. Hned pro dvě bronzová umístění si doběhl sprinter Jonáš Fleisig (100 m a 200 m), bronzové medaile si vybojovali a zaslouženě pověsili na krk   i běžci Michal Pergler (800 m) a Jan Riegel (3 000 m).

Do medailové sbírky přibyly i nepopulární bramborové medaile. Těsně pod stupni vítězů skončili Eliška Dobešová (disk), Pavel Froněk (výška), Anežka Kárníková (300 m překážek), Kateřina Matoušková (400 m překážek) a Kryštof Skala (dálka). Pátá příčka patřila dvakrát Jakubovi Peterkovi (100 m a dálka). Šesté místo ve finálových bězích vybojovali Radek Hrubý (800 m), Anežka Králová (300 m překážek) a Anna Rychlíková (400 m). Sedmým nejrychlejším překážkářem v republice se stal Kryštof Skala (110 m překážek). Finálovou osmičku uzavřela sprinterka Stella Böhmová (100 m), běžkyně Aneta Beránková (2 000 m překážek) a Nikola Vimmerová (400 m). Anna Šobrová svým výkonem ve výškařském sektoru obsadila 9. místo a patří do první desítky nejlepších výškařek mezi juniorkami u nás.

Úspěšné byly i klubové štafety, v nichž se blýskli naši studenti. Ve štafetě 4x 100 m obsadily dorostenky AK Škoda Plzeň zlatou příčku (Böhmová, Jánská, Kárníková) a sprinterská štafeta juniorů brala třetí místo (Fleisig, Malina, Peterka). Stříbrné byly dorostenky AK Škoda Plzeň ve štafetě 4x 400 m (Kárníková, Matoušková A.), bronzové doběhly juniorky TJ Sokol SG Plzeň-Petřín (Lafatová, Rychlíková, Vimmerová). Sedmí v pořadí v dlouhé štafetě doběhli dorostenci AC Domažlice (Pergler, Šmrha) a junioři AK Škoda Plzeň (Hrubý, Szabo, Špác).

Všem účastníkům mistrovství děkujeme za reprezentaci.