Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Mistrovský titul pro Schejbalovou, Karlacha a štafetu 4x200 m

Mistrovský titul pro Schejbalovou, Karlacha a štafetu 4x200 m

Velice vydařené Mistrovství ČR mládeže mají za sebou naši atleti. Nejvíce úspěchů přinesla juniorská kategorie. Naprostou nadvládu nad tyčkařským sektorem předvedla Tereza Schejbalová, když zvítězila o téměř půl metru v novém osobním halovém maximu 400 cm. Mistrovský titul náleží také Kubovi Karlachovi, který velice dobře zvládl taktický souboj na 800 m a časem 1:53,48 si vytvořil nové halové maximum. O zlaté zakončení ve velkém stylu se postarala štafeta na 4x200 m děvčat, když tréninkové kolegyně ze SG Plzeň (Hettlerová, Burianová, Píchalová, Suchá) finišovaly v novém rekordu MČR 1:39,87 s.

Kompletní sadu medailí si z mistrovství odváží sprinterka Linda Hettlerová. Běh juniorek na 200 m se stal jedním z vrcholů MČR, když Linda společně se soupeřkou ze Slavie Praha finišovala v novém rekordu Mistrovství 24,08 s (11. místo v evropských tabulkách). Cílová fotografie nakonec odsunula naší závodnici na druhé místo. Bronz ještě přidala na trati 60 m za čas 7,67 s. První republikové medaile se dočkal ve výškařském sektoru Slavomír Jaššo, za výkon 202 cm si domů odváží stříbro. Velice bojovný výkon předvedla jediná dorostenecká medailistka Bára Píchalová, která jen několik dní po nemoci obsadila v běhu na 60 m př. třetí místo v čase 8,57 s.

Finálová účast ještě zdobí Kláru Sobotkovou za 5. místo 60 m (7,81 s), která byla také favoritkou na 200 m dorostenek, ale po pádu v závěrečných metrech svůj závod nedokončila. V nejlepší osmičce ještě skončily dvoustovkařky Sekyrová (25,18 s; 6. místo) a Suchá (25,25s; 7. místo). Sedmé místo pak patřilo běžci Honzovi Perglerovi.
Díky samozřejmě patřím všem žákům, kteří se na tento vrchol sezóny probojovali.