Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Mladí triatlonisté vzorně reprezentovali školu

Mladí triatlonisté vzorně reprezentovali školuDne 14. června 2019 se v Plzni na Boleváku uskutečnil závod v Aquatlonu pod názvem Aquatlon do škol, určený pro děti ze základních a středních škol.

V kategorii dorostu 16 - 17 let museli závodníci uplavat 200 m v Boleveckém rybníku a v okolí uběhnout trať 1500 m. A jak si vedli žáci naší školy?

1.jpg

V kategorii chlapců vyhrál Matěj Marek, na 3. místě byl Filip Matějovič, na 4. místě Michal Strejc a na 5. místě Karel Vlasák. Naše děvčata obsadila všechna místa na stupních vítězů, první byla Bára Stupková, druhá Zuzana Piknerová a třetí Míša Štěrbová. Kromě samotného závodění se naši žáci a členové triatlonové akademie významně podíleli i na samotné přípravě a organizaci těchto závodů pro ostatní školy a dá se říci, že naši školu po všech stránkách vzorně reprezentovali.

Druhý den se někteří zúčastnili závodů v triatlonu. Například Míša Štěrbová v rodinné štafetě obsadila 2. místo, v soutěži chlapců XTERRA Plzeň - Sprint Hobby zvítězil Michal Strejc, na druhém místě skončil Filip Matějovič, na třetím Matěj Marek a na pátém Karel Vlasák. V dívčí kategorii do 17 let vyhrála opět Bára Stupková a hned za ní na druhém místě se umístila Zuzana Piknerová.

Všem našim mladým trialonistům přejeme ještě hodně úspěchů.

 

Mgr. Pavel Hyťha