Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Na otočku do Štrasburku

Na otočku do ŠtrasburkuV úterý 12. prosince v nočních hodinách se 5 žáků naší školy vydalo na výlet do Francie. Cestovali jsme autobusem a již ráno byli ve Štrasburku.

Nejprve nás čekala krátká komentovaná prohlídka centra města. Po snídani jsme se pak s našim pedagogickým doprovodem vydali na procházku městem. Zaujalo nás mnoho jedinečných památek včetně velkolepé katedrály Notre-Dame.

1.jpg

Kolem poledne jsme se přesunuli do budovy Evropského parlamentu. Tam jsme nejprve absolvovali edukační přednášku. Poté jsme měli možnost nahlédnout do samotného hlasovacího sálu a být svědky procesu před hlasováním. Večer jsme navštívili štrasburské vánoční trhy a poté nás čekala typická alsaská večeře. Pak už jsme jen autobusem přejeli na ubytování do nedalekého městečka Haguenau.

2.jpg 3.jpg

Druhý den jsme opět vyrazili do centra Štrasburku, abychom zde strávili dopoledne a následně se také naobědvali. Následoval přejezd do historického městečka Riquewihr, které nás kromě krásně vyhlížejících domů potěšilo i sváteční výzdobou. Večer jsme se společně navečeřeli a přesunuli do hotelu.

Třetí den byl pro nás dnem posledním, takže nám nezbývalo nic jiného, než se sbalit a připravit na cestu domů. Zpět do Plzně jsme autobusem dorazili ve večerních hodinách.

Celý výlet se velmi vydařil. I přesto, že jsme měli čas omezený, zažili jsme toho mnoho. Děkujeme za zorganizování a uskutečnění něčeho takového. Věřím, že nejsem sama, která už teď na zájezd vzpomíná.

 

Siková Kristýna, Kvinta B