Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Na zkušenou do Zwieselu

Na zkušenou do ZwieseluV termínu 9. - 11. května 2023 se zúčastnili vybraní žáci tříd Kvarta A a Kvarta B Sportovního gymnázia Plzeň třídenního pobytu na partnerské škole v bavorském Zwieselu. Žáci byli ubytováni v německých rodinách a někteří také spolu s oběma vyučujícími v penzionu v Bavorské Rudě. 

Hned první den (v úterý) po příjezdu našich žáků (vlak ČD a německý autobus) dopoledne do Zwieselu jsme se seznámili se školou a poznali naše německé partnery. Po obědě ve školní jídelně se všichni společně zapojili do tzv. jazykové animace, která hravou metodou podněcuje zájem o jazyk, kulturu a lidi ze sousední země a zároveň zábavným způsobem prohlubuje již získané jazykové znalosti. Jazyková animace pomohla překonat počáteční ostych a žáci se tak již bez obav mohli vydat do rodin  na ubytování.

1.jpeg 2.jpeg

Druhý den (ve středu) nám však počasí vůbec nepřálo. Původně plánovaný společný výšlap na Falkenstein nebylo možné z důvodu silného deště uskutečnit, a tak se žáci vydali na kratší dopolední Stadtrallye (tzn. stopovačku) do Zwieselu, během které plnili zadané úkoly. Po obědě následovalo odpoledne plné sportu a aktivního pohybu v tělocvičně gymnázia. Na programu byl badminton, volejbal, basketbal, lezení na horolezecké stěně a nadšenci do rovnováhy si mohli vyzkoušet chůzi po slacklajně (slackline). Po 16:00 hodině se žáci opět vydali do svých rodin a ti zbývající na ubytování do Bavorské Rudy.  

3.jpg 4.jpg

Během závěrečného dne (ve čtvrtek) jsme měli ještě možnost dopoledne navštívit sklářskou školu Glasfachschule Zwiesel (nachází se hned vedle tamního gymnázia) a seznámit se s kompletním procesem výroby a zpracování skla. Pro mnohé z nás to byla první a velmi zajímavá zkušenost. V poledne nás doprovodili naši bavorští spolužáci na nádraží a přišel čas se rozloučit. Domů jsme dorazili plni nových zážitků a nezbývá než si přát, aby se podobné akce mohly v budoucnu opakovat.

 

Mgr. G. Egersdorfová, Mgr. I. Forstová
23. května 2023