Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Naši nováčci již umí poskytnout první pomoc!

Naši nováčci již umí poskytnout první pomoc!



Jako už tradičně je měsíc říjen správným časem pro proškolení našich nových žáků ze tříd 1.A, 1.B a Primy v poskytování základů první pomoci. Akce s názvem Den pro zdraví se uskutečnila ve středu 4. 10. 2023 v prostorách školní judistické tělocvičny.

1.jpg 2.jpg

Našimi školiteli byli studenti 3. ročníku studijního programu zdravotnické záchranářství z Fakulty zdravotnických studií ZČU. Všichni žáci se pod dohledem budoucích záchranářů naučili správné postupy poskytování první pomoci v situacích ohrožujících lidský život. Prakticky si vyzkoušeli například nepřímou srdeční masáž, seznámili se s použitím automatického externího defibrilátoru (máme ho ve škole k dispozici) nebo si vyzkoušeli Heimlichův hmat pro odstranění překážky z dýchacích cest.

3.jpg 4.jpg

Sice doufáme, že své nabyté znalosti a dovednosti budou naši žáci v reálném životě muset využívat co nejméně, avšak kdyby přece jen…jsme připraveni!

Za organizaci a průběh akce velice děkujeme vedoucí katedry záchranářství, diagnostických oborů a veřejného zdravotnictví paní Mgr. Stanislavě Reichertové a vedoucí lektorského týmu studentů odborné asistentce paní Ing. Kláře Gillernové.

 

Mgr. Lukáš Lintimer, zástupce ředitelky pro sportovní činnost