Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Naši žáci oceněni mezi nejlepšími sportovci Plzně!

Naši žáci oceněni mezi nejlepšími sportovci Plzně!V úterý 11. dubna byli v obřadní síni plzeňské radnice vyhlášeni nejlepší sportovci Plzně za rok 2022 v kategoriích žactva a dorostu. Vyhlášení prestižní ankety připravila Nadace sportující mládeže pod záštitou primátora města Romana Zarzyckého.

Mezi vyhlášenými sportovci nechyběla řada žáků sportovního gymnázia.

V rámci desítky nejlepších plzeňských dorostenců převzala ocenění jachtařka Kateřina Altmannová, atlet Jan Škarban, fotbalista Pavel Gaszczyk, skialpinistka a sportovní aerobička Eva Matějovičová a plavec Tomáš Chocholatý.

V kategorii starších žáků se ocenění dočkal házenkář Jan Baumruk.

Dlouhá řada našich žáků pak byla rovněž součástí oceněných nejlepších sportovních družstev házenkářů a házenkářek, fotbalistů, hokejistů, lukostřelkyň, jachtařů, atletů a gymnastek.

Pravidelnou součástí vyhlášení Sportovce Plzně v kategorii dorostu je udělení Ceny rektora Západočeské univerzity v Plzni za skloubení sportovních a studijních výsledků. Ocenění za rok 2022 z rukou rektora ZČU v Plzni Miroslava Lávičky převzal náš atlet a mimořádný student Jan Škarban.

Všem oceněným sportovcům gratulujeme!

 

Více zde:

https://www.sportovecplzne.cz/sportovci-plzne-2022-jsou-eliska-forejtkova-a-veronika-blazickova/

 

Mgr. Lukáš Lintimer, zástupce ředitelky pro sportovní činnost