Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Návštěva Krajského úřadu Plzeňského kraje

Návštěva Krajského úřadu Plzeňského krajeVe čtvrtek 21. 3. 2019 jsme my, žáci kvarty, navštívili Krajský úřad Plzeňského kraje. Společně s paní učitelkou Vosejpkovou a Maškovou jsme zasedli v 8 hodin ráno v zastupitelském sále, který jsme pro tuto dobu měli rezervovaný.

Náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu, Mgr. Ivana Bartošová, nás seznámila s fungováním našeho kraje a jednotlivými odbory úřadu. Dozvěděli jsme se tak například, že odbor dopravy organizuje veškerou dopravu a spravuje silnice 2. a 3. třídy, odbor životního prostředí udržuje kvalitu prostředí, ve kterém žijeme.

Nejvíce informací se týkalo práce odboru školství. V Plzeňském kraji se upřednostňuje především technické vzdělávání, a to z důvodu průmyslového zázemí především v Plzni a jejím okolí. Nicméně podpora dochází i do dalších, neméně důležitých oblastí. Jak sama paní náměstkyně připomněla, stále potřebujeme kvalitní pedagogy, lékaře a zdravotní sestry.

Dále jsme se seznámili s oblastí cestovního ruchu a kultury. Přes krátká a kvalitně natočená videa jsme se přenesli na nejkrásnější místa našeho kraje. Poznávali jsme významné hrady i tradiční venkovská sídla. Dostalo se nám i několik tipů na výlety. Dokonce jsme hráli i soutěž o drobné ceny, když jsme v zábavném „bondovském“ videu poznávali, co nejvíce míst, ve kterých se natáčelo.

Obecně myslím, že návštěva krajského úřadu stála za to. Odnesli jsme si i knihy a příručky s fotografiemi zajímavých míst.

 

Barbora Dezortová, kvarta