Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Navštívili jsme Středisko výchovné péče v Plzni

Navštívili jsme Středisko výchovné péče v PlzniDne 29. 11. 2022 jsme s paní učitelkou Vosejpkovou v rámci semináře Cvičení z psychologie a sociologie navštívili Dětský diagnostický ústav a Středisko výchovné péče v Plzni.

Byl to nevšední zážitek. Nejdříve jsme byli uvedeni do chodu ústavu panem Mgr. Fládrem, speciálním pedagogem tohoto střediska.

Seznámil nás s tím, jak to v ústavu chodí, jaké děti se do něj dostávají, jak dlouho v něm přebývají a zodpověděl nám všechny naše dotazy. Vzhledem k blížícím se Vánocům jsme hovořili i na toto téma. Stává se, že některé děti na Vánoce musejí zůstat v ústavu. 

Nejsmutnější část však přišla až při prohlídce. Zázemí jako takové není vůbec nepřátelské, špinavé ani zanedbané. Jenže vzhledem k tomu, že děti by správně měly v ústavu pobýt pouhé 2 měsíce, pokoje jsou strohé, neosobní a působí osaměle.

Vidět něco takového bylo rozhodně přínosné a já si letos nepřeji nic víc, než aby všechny děti, které momentálně v ústavu pobývají, strávily Vánoce obklopeny láskou a bezpečím.

 

Barbora Dezortová, oktáva