Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Němčináři, děkuji vám!

Němčináři, děkuji vám!V poslední době slýchám ze všech stran, že si žáci z distanční výuky nic neodnesou, nespolupracují a nejsou dostatečně motivovaní.

To však není případ našeho sportovního gymnázia. Všechny své žáky totiž musím vážně moc pochválit za to, jak v on-line hodinách německého jazyka spolupracují a dělají velké pokroky. Svou kreativitu mi často ukazují ve svých videích. Nejsou tedy jen výbornými sportovci, ale umí být i výbornými filmaři a herci!

Během distanční výuky žáci bohužel nemají tolik příležitostí mluvit, a tak si musí poradit nějak jinak. Vezmou si na pomoc například plyšové hračky, které doma nahradí jejich spolužáky.

Jeden takový povedený rozhovor s plyšáky natočila Nikol Černá ze třídy Sekunda A.

Kristýna Tesařová z kvarty nám ve svém videu dává tipy na činnosti v karanténě. Dan Keltyčka z kvinty ve svém videu ukazuje, co nosí doma v čase korony. Jeho bratr Tomáš nás seznamuje se svou vysněnou dívkou.

Téma „Můj vysněný kluk“ velice nápaditě zpracovala Viktorie Tandlerová ze septimy. Kristýna Dvořáková z 1. B představuje ve videu svou pohodovou a veselou rodinu. A Sarah Vápeníková z 2. B nás nechává nahlédnout do svého krásného pokoje.

 

Milí žáci, moc vám děkuji za to, že jste tak skvělí a kreativní. Jste mým hnacím motorem.

Jen tak dál!

 

Lenka Štochlová, učitelka němčiny