Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > „Neztratit víru v člověka: protektorát očima židovských dětí“

„Neztratit víru v člověka: protektorát očima židovských dětí“Dne 2. května jsme se my, studenti kvinty Sportovního gymnázia Plzeň,  zúčastnili aktivačního  programu  u  příležitosti Dne památky obětí holokaustu (Jom ha-šoa), který v roce 2019 připadl právě na tento den. Program doplňoval  vzájemně se prolínající výstavy  „Neztratit víru v člověka: protektorát očima židovských dětí“ a „Příběh dětí: kresby dětí z terezínského ghetta“,  které jsou v současné době instalovány v prostorách Národopisného muzea Plzeň. 

1.jpg

V rámci obou výstav a doprovodného programu jsme se  seznámili s každodenním životem židovských dětí v Protektorátu Čechy a Morava a v ghettu Terezín, a  to nejen prostřednictvím pracovních listů, ale také skrze praktické činnosti, se kterými se židovské děti v tomto nelehkém období setkaly a samy se jim věnovaly.

Pro přiblížení historické problematiky zejména mladým návštěvníkům byly při tvorbě výstavy využity autentické materiály, z nichž mnohé vytvořily samy děti: úryvky z deníků, korespondence, kresby ze sbírky dětských kreseb z Terezína, dětské časopisy, fotografie dětí, dobový tisk a další obrazové i tištěné dokumenty.                                                                                                                

 

Kvinta SG