Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Nová metoda výuky cizích jazyků CLIL zkušebně v Primě

Nová metoda výuky cizích jazyků CLIL zkušebně v PriměV průběhu prvního pololetí letošního školního roku 2022/2023 zkoušíme ve výuce v Primě  uplatňovat moderní metodu (nebo spíše metodologii) CLIL (Content and Language Integrated Learning), která není sice zcela nová, ale zatím není v českém školství příliš rozšířená. Jedná se o integrované vzdělávání, při němž dochází k propojení výuky cizího jazyka s výukou odborného předmětu, takže si žák osvojuje znalosti a dovednosti v obou předmětech současně. 

S touto metodou jsme se nejprve blíže seznámili při setkání s instruktorkou a propagátorkou této metody Mgr. Michaelou Hlaváčovou na sportovním gymnáziu a následnému proškolení našeho vyučujícího  Mgr. M. Pokorného, který v Primě vyučuje anglický jazyk a dějepis. Pro výuku jsme rovněž získali ucelenou sadu doplňkových výukových materiálů Labyrinth.

I když metodu  CLIL na škole uplatňujeme zatím krátce,  ohlasy žáků jsou veskrze pozitivní. Říkají, že je výuka zábavnější, pestřejší a tvořivější, že je baví.

Z pohledu vyučujícího Mgr. M. Pokorného mezi největší výhody metody CLIL patří odbourání strachu z cizího jazyka u žáků, ztráta ostychu a přirozenější využívání jazyka v psané i mluvené formě. Metodu považuje za efektivní a účinnou.

Věřím, že do budoucna budeme na sportovním gymnáziu aplikování metody rozšiřovat a nabízet tak žákům ještě kvalitnější formu výuky.

 

Mgr. Milena Majerová, ředitelka školy