Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Nový atletický tunel otevřen

Nový atletický tunel otevřenVe středu 25. ledna 2023 jsme slavnostně otevřeli nový atletický tunel, který je provozně spojený se sportovní halou našeho gymnázia.

Při této příležitosti jsme na Sportovním gymnáziu Plzeň přivítali milé hosty, mezi nimiž byli hejtman Plzeňského kraje p. Rudolf Špoták, náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí, investic a majetku p. Martin Záhoř, člen rady kraje pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu a zároveň člen školské rady sportovního gymnázia Ing. Libor Picka, primátor města Plzně Mgr. Roman Zarzycký a další.

1.jpg

Po úvodních slovech slavnostní události jsme přistoupili k samotnému aktu přestřižení pásky a provoz atletického tunelu oficiálně zahájili.

Atletický tunel včetně přilehlého parkoviště je vybudován na pozemcích Plzeňského kraje a Statutárního města Plzeň. Je navržen tak, aby odpovídal požadavkům Mezinárodní atletické federace (IAAF). Vlastní atletický tunel má 6 běžeckých drah pro běh na 100 m, překážkový běh, prostor pro skok do výšky, skok o tyči, skok daleký, trojskok, nácvik vrhačských disciplín a další zázemí s relaxačním prostorem, saunou i fyzioterapií. Součástí novostavby je také výtah pro bezbariérový přístup, pro vozíčkáře.

2.jpg 3.jpg
4.jpg 5.jpg

Za velkou výhodu považuji skutečnost, že atletický tunel je součástí naší sportovní haly v těsné blízkosti školy, škola ho má ve výpůjčce. Nové moderní sportovní zázemí s kvalitním vybavením bezesporu znamená zlepšení tréninkových podmínek pro atletickou přípravu, která jistě přispěje k hodnotným sportovním výsledkům. Od čtvrtka 26. ledna ho mohou užívat jak naši atleti ze sportovního gymnázia a další žáci školy při atletické přípravě v hodinách tělesné výchovy. Podle obsazenosti mohou tunel využívat atleti partnerských plzeňských klubů a další zájemci ze sportovních klubů v Plzeňském kraji. 

6.jpg 7.jpg

Za podporu a realizaci výstavby atletického tunelu děkuji všem, kdo se na výstavbě atletického tunelu podíleli, zejména pak našemu zřizovateli, Plzeňskému kraji, a za poskytnutí pozemků Magistrátu města Plzně.

O slavnostním otevření nového atletického tunelu si můžete přečíst také články na stránkách Plzeňského kraje nebo na facebookovém profilu primátora města Plzně Mgr. Romana Zarzyckého.

 

Mgr. Milena Majerová, ředitelka školy