Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Dan Hlaváček vítězí na MČR v golfu hráčů do šestnácti let

Dan Hlaváček vítězí na MČR v golfu hráčů do šestnácti let

Od pátku 28.6. do neděle 30.6. proběhlo v Ypsilon Golf Resortu nedaleko Liberce MČR hráčů nejmladších kategorií, tedy mladších žáků a žákyň (do 12-ti let), starších žáků a žákyň (do 14-ti let) a kadetů a kadetek (do 16-ti let). Hrálo se na 3 soutěžní kola na technickém hřišti Ypsilon Golf Resortu a počasí golfu zrovna nepřálo. Obrovské vedro a silný vítr není to, po čem golfista touží..

Sportovní gymnázium a Akademii Individuálních Sportů Plzeňského kraje reprezentovali v nejstarší kategorii kadetů Lukáš Janda a Dan Hlaváček. Zatímco Lukášovi se příliš nedařilo a s konečným 10. místem nebyl příliš spokojen, u Dana to byla jiná písnička. První dvě kola zahrál shodně dvě rány pod par hřiště (70,70) a před finálovým kolem dělil vedení s brněnským Filipem Jakubčíkem, který zde útočil na zlatý hattrick a s HCP +3!! byl papírovým favoritem. Svoji pozici Filip potvrzoval i v průběhu finálového kola, kdy si díky konzistentní hře a výbornému puttování vytvořil náskok tří ran. Dan je ovšem bojovník, co se jen tak nevzdá. Vzhledem k tlaku posledního kola udělal minimum chyb (žádnou fatální), proměnil několik důležitých puttů, čekal na soupeřovi chyby, které přišly a na odpališti poslední jamky stáli oba chlapci se shodným celkovým skóre. Poslední jamka připomínala scénář k hollywoodskému thrilleru, kde na konci stanul vítězně náš Dan Hlaváček. Zvítězil o jedinou ránu skvělou příhrou z bungeru a získal titul Mistra republiky do šestnácti let.