Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Rozloučení s maturanty

Rozloučení s maturantyVe čtvrtek 26. května 2022 se konalo v multifunkční sportovní hale Sportovního gymnázia Plzeň předání maturitních vysvědčení našim maturantům - čerstvým absolventům školy. 

Sportovní hala byla téměř zaplněna. Na tribunu usedli rodiče a další blízcí našich absolventů, pod tribunu na židle třídní učitelky s maturanty, a to Mgr. Štěpánka Krebsová s Oktávou,  se 4.A Mgr. Ivana Pelikánová a se 4.B Mgr. Jiřina Mazalová.  

2.jpg 1.jpg

Slavnostní odpoledne zahájila paní ředitelka Mgr. Milena Majerová krátkým proslovem a poté předala slovo předsedovi Sdružení přátel SG Plzeň Mgr. Vladislavu Houdovi. A pak již následovalo  předání maturitních vysvědčení. Maturanti jako milou pozornost s vysvědčením obdrželi také květinu a ti, kteří odmaturovali s vyznamenáním, dostali navíc malý dárek. Slavnostní odpoledne zakončilo pěvecké vystoupení Viktorie Tandlerové. absolventky Oktávy, která vedle studia gymnázia stačí úspěšně vystupovat v muzikálových projektech na divadelních prknech v Plzni a několika hudebních divadel v Praze.

3.jpg

Slavnostní předání maturitních vysvědčení se vydařilo a bude na co vzpomínat. Prostředí sportovní haly, místo příznačné specifickou atmosférou naší školy, bylo zvolené pro takovou akci poprvé a podle většiny přítomných vhodně. Vždyť právě zde jako žáci sportovně zaměřeného gymnázia během studia trávíme řadu hodin tělesné výchovy a někteří i tréninků. Možná tak vznikla nová tradice.Veronika Hertlová, Sexta