Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Sekunda na návštěvě v knihovně

Sekunda na návštěvě v knihovněV rámci českého jazyka jsme v pátek 22. října 2021 navštívili Obvodní knihovnu Skvrňany v Macháčkově ulici.

Po příchodu jsme se rozdělili do dvou skupin. Každý z naší skupiny si z hromádky knih vybral jednu, která ho zaujala vzhledem či názvem. Dostali jsme pracovní listy, které jsme měli podle dané knihy vypracovat. Zjišťovali jsme redaktora, grafika, korektora, ilustrátora apod. Daleko těžší úkol bylo během krátké doby poznat, o čem kniha je, a napsat stručný obsah. Někteří dostali prostor vybranou knihu spolužákům představit. V průběhu vyprávění byli doplňováni paní knihovnicí, protože ta všechny knihy četla. Bohužel ale nebylo tolik času, aby stihli všichni představit vybranou knihu. I tak jsme byli všichni za svá vystoupení pochváleni.

1.jpg 2.jpg

Mezitím druhá skupina zůstala v přízemí, kde je paní knihovnice seznamovala s funkcí knihovny a se systémem řazení knih, který používají i jinde ve světě. Dozvěděli se nové informace o knihovnách v Plzni a o počítačovém systému. Dostali i úkol, kdy si každý vytáhl lísteček s termínem (např. učebnice angličtiny, autismus atd.) a museli podle mezinárodního číselného řazení vyhledat knihy, které se tímto tématem zabývaly.

Následně  jsme se obě skupiny prohodily a plnily stejné úkoly. Na konci jsme se vyfotili, poděkovali za prohlídku a s paní knihovnicí jsme se rozloučili. Byla to pro nás velmi milá návštěva, kdy jsme skloubili příjemné s užitečným.

 

Eva Vodičková, sekunda