Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Školní rok 2021/2022 slavnostně zahájen

Školní rok 2021/2022 slavnostně zahájenLetošní školní rok jsme zahájili vskutku výjimečně. Žáci i vyučující a trenéři se sešli v 9:00 h před budovou školy, kde byli přivítáni také hosté.

Paní ředitelka Mgr. Milena Majerová pozvala Ing. Bc. Petra Bannerta, Ph.D., ředitele Odboru středního, vyššího odborného a dalšího vzdělávání MŠMT, Ing. Pavla Karpíška, náměstka hejtmanky PK,  JUDr. Jaroslavu Havlíčkovou, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu KÚ PK, starostu ÚMO 3 Plzeň Mgr. Davida Procházku, Mgr. Miroslavu Vlčkovou, statutární zástupkyni ředitele Plzeňského inspektorátu ČŠI, a Mgr. Vladislava Houdu, předsedu Sdružení přátel SG Plzeň.

1.jpg 2.jpg

Všichni přítomní si vyslechli krátké projevy, v nichž zazněla ve zkratce přání – zdraví, studijní a sportovní úspěchy, prezenční výuka. Ing. Bc. Petr Bannert, Ph.D. také připomněl, že naše paní ředitelka Mgr. Majerová získala před nedávnem od ministra školství Medaili MŠMT 1. stupně – za dlouhodobou vynikající pedagogickou činnost.

Žáci ale také čekali ještě na jednoho hosta, a tím měl být čerstvý majitel bronzové medaile z Olympiády 2020 v Tokiu Radek Šlouf. Radek se měl jako náš bývalý student zúčastnit slavnostní ceremonie, ovšem příprava na další závody mu to neumožnila. Přesto jsme o zážitek s olympionikem ochuzeni nebyli, neboť Radek byl tak laskavý a natočil video se zdravicí. Zavzpomínal na školu, učitele, kteří ho učili, seznámil nás se svými sportovními plány do budoucna, dokonce nám, až to situace dovolí, přislíbil besedu. A ukázal i svou olympijskou medaili, na kterou se všichni jistě těšili. Třebaže Radek Šlouf mezi námi nebyl osobně, jeho pozdrav byl velmi milý a povzbuzující.

Závěr slavnostního zahájení školního roku patřil naší studentce Viktorii Tandlerové z Oktávy, která nám zazpívala dvě krásné písně.

3.jpg

Školní rok 2021/2022 oficiálně odstartoval. Přejeme všem žákům a pedagogickým pracovníkům mnoho zdraví a elánu.