Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Školní výlet do Velké Británie

Školní výlet do Velké BritánieVe dnech 25. - 30. 5. 2023 jsme se vydali na školní výlet do Anglie. Celkem nás jelo 50 žáků a čtyři paní učitelky. Doprava autobusem byla trošku náročnější, ale cesta určitě stála za to. 

Prohlídku Londýna jsme zahájili v pátek ráno v Greenwich Park, v nejstarším parku v Londýně se slavným Prime Meridian (nultým poledníkem). V ten samý den jsme si také prohlédli Tower Bridge, St Paul’s Cathedral a Millennium Bridge (známý mj. z Harryho Pottera). Málem bych zapomněla zmínit Tower of London, kde jsme měli možnost obdivovat korunovační klenoty.

1.jpg

Večery jsme trávili ve svých náhradních rodinách, které nám připravovaly večeře a tradiční obědy na další den (tzv. packed lunches). V sobotu jsme se jeli podívat na Windsor Castle, který se nám všem velmi líbil. Procházeli jsme i kolem Eton College a kriketového hřiště.

 Předposlední den v Anglii jsme navštívili Brighton Beach a dokonce jsme chvíli i „chytali bronz“, počasí nám ten den totiž opravdu přálo. Poté jsme se šli podívat do Sea Life v Brightonu, kde nás pobavila show s želvami. Den jsme zakončili na vyhlídkové věži Brighton i360 otevřené  v roce 2016 a pokochali jsme se výhledem na Brighton z výšky.

2.jpg

Poslední den našeho pobytu v Anglii jsme strávili opět v Londýně. Nezapomněli jsme na prohlídku známého London Eye, Westminster Abbey a Britského či Přírodovědného muzea. Zbyl čas i na krátký rozchod a na nákupy v proslulé Oxford Street. A pak už jsme vyrazili zpátky do Čech.

Myslím, že se nám výlet opravdu vydařil. Určitě by bylo super v budoucnu podniknout něco podobného. Bylo to naučné a zároveň jsme si užili více času se spolužáky.

Děkujeme paním učitelkám, které s námi byly a dokázaly zorganizovat tak skvělý výlet.

 

Veronika Hertlová, Septima