Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Slavnostní otevření golfové učebny

Slavnostní otevření golfové učebnyDne 11. 6. 2019 se na Sportovním gymnáziu Plzeň slavnostně otevřela nová učebna s golfovým simulátorem

Přítomni byli ředitelka školy Mgr. Milena Majerová, poslankyně Parlamentu ČR doc. PaedDr. Ilona Mauritzová, Ph.D., náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu Mgr. Ivana Bartošová a předseda Greensgate Golf Club z. s. Dýšina Ing. Ivan Hlaváček, kteří symbolicky přestřihli pásku.  Jako hosté se zúčastnili rovněž zastupitel PK a předseda výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost Mgr. Jaroslav Šobr, předsedkyně komise pro výchovu a vzdělávání Magistrátu m. Plzně paní Eva Trůková, víceprezident PGA of Czech Republic a hlavní trenér Golf Park Plzeň Dýšina pan Jan Mergl. Dále byli přítomni předseda Akademie individuálních sportů Plzeňského kraje Mgr. Luboš Koželuh, MBA  a Ing. Vladimír Soukup, kteří poskytli materiální pomoc při budování učebny.

Za vznikem myšlenky vybudovat golfovou učebnu stálo více faktorů.  Na škole studuje řada republikově i mezinárodně úspěšných golfistů, golf je olympijským a dynamicky se rozvíjejícím sportem a v neposlední řadě sportovní gymnázium úzce spolupracuje s Akademií individuálních sportů Plzeňského kraje, která golf rovněž podporuje.

V učebně je nainstalován jeden z nejlepších a nejmodernějších golfových simulátorů na světě od společnosti  Full Swing, která sídlí v Kalifornii. Tento model používají ti nejlepší hráči světa, doma ho má i slavný Tiger Woods. Simulátor můžeme najít i na největší lodi světa Queen Mary II.  Hráči mohou trénovat všechny aspekty hry – chipping, driving a pro putting je v učebně položen umělý putting green. Lze si zde navolit i mnoho slavných hřišť, jako je Bathpage Black, kde se letos hrál major turnaj PGA Championship, nebo skotské Gleneagles, kde se hrál Ryder Cup.

Je tedy zřejmé, že se golfový simulátor stane velkou pomocí při tréninku nadějných golfistů na sportovním gymnáziu.

 

David Soukup, 3.B