Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Slavnostní vyřazení absolventů školy

Slavnostní vyřazení absolventů školyVe středu 29. května 2024 se konalo na Sportovním gymnáziu Plzeň vyřazení letošních maturantů, nyní již absolventů školy.

Na úvod slavnostního odpoledne jsme vyslechli krátké proslovy ředitelky školy Mgr. Mileny Majerové a milých hostů, a to zastupitele a náměstka hejtmana pro oblast školství a sportu Plzeňského kraje Ing. Vladimíra Kroce, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu Plzeňského kraje JUDr. Jaroslavy Havlíčkové, MBA a Mgr. Davida Procházky, starosty Úřadu městského obvodu Plzeň 3. Následovalo pěvecké vystoupení Kristýny Sikové, žákyně kvinty B. Po tomto zpestření se mikrofonu ujal Lukáš Tauchman, absolvent třídy 4.A, aby s jistou dávkou nostalgie, která se vznášela ve vzduchu, promluvil jménem absolventů.

1.jpg 2.jpg 3.jpg

Poté následovalo očekávané slavnostní předání maturitních vysvědčení absolventům školy. Po něm pak  nastal čas na další pěvecké vystoupení, tentokrát v podání učitelky hudební výchovy Mgr. Zuzany Virčíkové. Po krásné skladbě se s absolventy rozloučil také předseda Sdružení přátel Sportovního gymnázia Plzeň Mgr. Vladislav Houda.

4.jpg 6.jpg 5.jpg

Závěrem programu nezbývalo než milé rozloučení a poděkování za účast všem přítomným. Společně jsme strávili příjemné i dojemné slavnostní odpoledne, kterým nás provázel můj spolužák Jan Honomichl.

 

Kristýna Tesařová, žákyně septimy