Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Španělsko z blízka

Španělsko z blízkaV pátek 3. 6. 2022 dvě třídy, ve kterých se vyučuje španělština, Sexta a Kvinta procestovaly španělskou kulturu křížem krážem. Až do Španělska jsme nezavítali, stačilo nám nasednout na vlak do Prahy, což se nečekaně vyvinulo jako dobrodružství. V 7:20 h jsme se pohodlně usadili v kupé, avšak moc daleko jsme nedojeli. Naše lokomotiva se porouchala, takže jsme museli přestoupit do jiného vlaku.

1.jpg 2.jpg

Po prodloužené cestě jsme nakonec úspěšně dorazili na Vinohrady a tam začal náš hlavní program dne. Čekal nás interaktivní program s Carmen a Donem Quijotem. V první části jsme viděli koncert a tanec flamencového umění. Dále jsme si zkusili hru na cajón a kastaněty, složili mapu Španělska a poznávali jeho čtyři úřední jazyky. Také jsme si prohlédli flamencovou módu a zatančili si se šálem.

3.jpg 4.jpg

V druhé části jsme hádali známé osobnosti ze Španělska. Nejvíce úspěšná byla naše studentka Kvinty Adéla Junková, která si odvezla poukaz na koncert Flamenca. Mimo to jsme ochutnávali španělské tapas, na které jsme se těšili celý den.

Cesta zpět byla v poklidném duchu. Všichni jsme si španělskou kulturu užili. Děkujeme za možnost poznat i jiné části této země než jen jazyk.

 

Amálie Pížová, žákyně Sexty