Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Sportovci Plzně za rok 2023 jsou Jan Baumruk a Eva Matějovičová!

Sportovci Plzně za rok 2023 jsou Jan Baumruk a Eva Matějovičová!Plzeň zná jména nejlepších sportovců města za rok 2023 v kategoriích žactva a dorostu. Vítězem ankety Sportovec Plzně 2023 se v kategorii staršího žactva stal házenkář Jan Baumruk, dorost ovládla Eva Matějovičová, která na špičkové úrovni zvládá hned dva sporty – sportovní aerobik a skialpinismus. Slavnostní vyhlášení, které uspořádala Nadace sportující mládeže pod záštitou primátora města Romana Zarzyckého, se uskutečnilo v obřadní síni plzeňské radnice.

3.jpg 4.jpg

Titul Sportovec Plzně 2023 v kategorii staršího žactva tentokrát připadl zástupci kolektivního sportu. Jeho držitelem se stal házenkář Jan Baumruk, žák kvinty A sportovního gymnázia. Kapitán mistrovského týmu Talentu Plzeň v lize mladšího dorostu se zároveň stal nejlepším střelcem soutěže. Jako patnáctiletý je členem reprezentace ČR M18, se kterou ovládl Turnaj olympijských nadějí, stal se členem All Stars Teamu a nejlepší pravou spojkou turnaje.    

Kategorii dorostu kraluje žákyně naší septimy Eva Matějovičová. Ve sportovním aerobiku se jí jako první v historii podařilo získat na mistrovství světa tři zlata ve třech rozdílných kategoriích. Jako první Češka pak získala stříbrnou medaili na MS ve skialpinismu.

Za vynikající sportovní výsledky byli oceněni také další žáci naší školy. Mezi čtveřici nejlepších v kategorii mladšího žactva se dostala Karolína Klepačová (moderní pětiboj) a Sofie Mottlová (tenis).

 1[490].jpg 2.jpg

V kategorii dorostu byli rovněž oceněni Kateřina Altmannová (jachting), Adam Benák (lední hokej), Viktorie Jánská (atletika), Kateřina Matoušková (atletika) a Monika Továrnická (lukostřelba).

Nedílnou součástí vyhlášení Sportovce Plzně 2023 v kategorii dorostu je udělení Ceny rektora Západočeské univerzity v Plzni. Tato cena je udělována ve spolupráci Západočeské univerzity a Nadace sportující mládeže za skloubení sportovních a studijních výsledků. Cenu z rukou rektora ZČU v Plzni Miroslava Lávičky pro rok 2023 převzala  Eva Matějovičová. Eva se tímto stala první sportovkyní, která v jednom roce získala titul Sportovec Plzně i Cenu rektora ZČU v Plzni!

Řada našich žáků byla rovněž součástí oceněných družstev v jednotlivých kategoriích. Všem oceněným děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a gratulujeme!

Další info o akci a kompletní seznam oceněných naleznete na: https://www.sportovecplzne.cz/sportovci-plzne-2023-jsou-jan-baumruk-a-eva-matejovicova/

 

Mgr. Lukáš Lintimer, zástupce ředitelky pro sportovní činnost