Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Sportovní gymnázium pokračuje v projektu Národního plánu obnovy

Sportovní gymnázium pokračuje v projektu Národního plánu obnovyCS Financovano Evropskou unii_POS.png

MSMT.png NPO-png.png

Národní plán obnovy podpořil doučování

V letošním školním roce 2022/2023 pokračujeme na Sportovním gymnáziu Plzeň v naplňování  projektu Národního plánu obnovy financovaného Evropskou unií Next Generation EU. Cílenou podporu využíváme na dobrovolné individuální nebo skupinové doučování žáků nižšího a vyššího gymnázia nad rámec běžné výuky a s flexibilitou frekvence.

Snažíme se eliminovat případné nerovnosti ve znalostech žáků způsobené distanční výukou během pandemie covid-19 - viz. leták. Finanční prostředky z fondu Evropské unie Next Generation EU nám byly poskytnuty pro doučovací období  září–prosinec 2022 a leden–srpen 2023. Podpora doučování z Národního plánu obnovy má končit letos v srpnu. 

 

Mgr. Milena Majerová, ředitelka školy

 

 

Na Sportovním gymnáziu Plzeň pokračujeme v projektu Národního plánu obnovy plně financovaného z fondu Evropské unie - Next Generation EU, do kterého jsme se zapojili od 1.1.2022.

Podporu projektu využijeme formou dobrovolného individuálního nebo skupinového doučování žáků - viz. leták nad rámec běžné výuky s flexibilitou frekvence. Naším cílem je vyrovnat nerovnosti ve znalostech žáků způsobené distanční výukou. 

Díky projektu Národního plánu obnovy byla škole poskytnuta neinvestiční dotace ze státního rozpočtu – Nástroje pro oživení a odolnost – prevence digitální propasti za účelem pořízení digitálních technologií pro znevýhodněné žáky. Finanční prostředky jsou účelově vázány a poskytují se na náklady vzniklé od 1. 1. 2022 do 31. 12. 2022.

Rádi podpory projektu EU opět využijeme.

 

Mgr. Milena Majerová, ředitelka školy