Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Sportovní gymnázium získalo 2. místo v soutěži Recyklohraní aneb ukliďme si svět

Sportovní gymnázium získalo 2. místo v soutěži Recyklohraní aneb ukliďme si světCelkem 24 kilogramů použitých baterií odevzdala naše škola v rámci Recyklohraní v Jarní sběrové kampani se soutěží. Za tento výsledek nám patří 2. místo v Plzeňském kraji.

Obstáli jsme v tvrdé konkurenci ostatních škol, ale hlavně nás může těšit, že jsme udělali něco dobrého pro životní prostředí. Sběr vysloužilých baterií patří ke smysluplným činnostem. Díky recyklaci budou baterie přeměněny na druhotné suroviny. Chráníme tím přírodu před zbytečnou těžbou nerostných surovin. Posuďte sami! Ze sta kilogramů baterií lze recyklací získat 65 kilogramů surovin. Z tužkových baterií jde především o ocel, zinek, mangan, nikl a měď. Z dalších typů baterií pak také olovo, kadmium, kobalt nebo stříbro. Jejich opětovným využitím chráníme přírodu před zbytečnou těžbou nerostných surovin. A to už stojí za tu námahu!

Za 2. místo jsme od Recyklohraní a vyhlašovatele soutěže kolektivního systému ECOBAT získali poukázky k nákupu v prodejnách Kaufland v hodnotě 1500 Kč. Pořídíme za ně do školy pro žáky učební pomůcky.

Děkujeme všem, kteří jste se do sběru baterií zapojili. Tento skvělý výsledek je především vaše zásluha. Už začátkem příštího školního roku na něj budeme mít šanci navázat při podzimní sběrové kampani. Včas vás vyzveme, abyste nám do školy přinesli vysloužilé baterie, případně i vysloužilé elektro a mobilní telefony.

Programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět se naše škola účastní už 13 let a také plníme vyhlašované úkoly nejen na téma třídění a recyklace, ale také k předcházení vzniku odpadu anebo šetrné spotřeby vody.

 

Mgr. Hana Rotová, koordinátor EVVO