Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Střelci na Světovém poháru juniorů v Suhlu

Střelci na Světovém poháru juniorů v SuhluNaši střelci ze sportovního gymnázia úspěšně reprezentovali Českou republiku na  Světovém poháru juniorů v německém Suhlu.

První část závodů byla ze vzduchové pušky na 10 metrů, v níž Adéla Zrůstová předvedla skvělý výkon v základním závodě s nástřelem 629,0 bodů, který ji posunul do finálové soutěže, kde obsadila v těžké světové konkurenci  4. místo.  Také Lucie Machová si nevedla vůbec špatně a předvedla slušný výsledek 618,0 bodů, který jí zajistil 57. místo.

1.jpg

V soutěži smíšených párů ve střelbě ze vzduchové pušky děvčata spolu s Vojtou Záborcem získala opět  4. místo a zůstala tak kousek za medailovým umístěním.

Další část poháru byla už na venkovní střelnici, střílelo se z malorážné pušky na 50 metrů. V soutěži jednotlivců v třípolohovém závodě skončila Adélka s nástřelem 582 bodů na 12. místě (chyběl pouze jeden jediný bod na finálovou soutěž) a Lucka obsadila 44. místo s nástřelem 569 bodů.

Na závěr závodu padlo další 4. místo, a to v disciplíně 3*20 týmové soutěži.  Adélka spolu s Barborou Dubskou a Kateřinou Štefánkovou bohužel podlehly v souboji o bronz týmu juniorek s bramborovým umístěním.

Všechny tyto výsledky a umístění zaslouží blahopřání. Snad se na dalších závodech pomyslná smůla zlomí a přinese medailové umístění.

Děkujeme za vzornou reprezentaci a gratulujeme!

 

Kateřina Kolaříková, trenérka puškových disciplín