Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > STŘELECKÉ ZÁVODY VC MEDVĚDŮ V PODĚBRADECH

STŘELECKÉ ZÁVODY VC MEDVĚDŮ V PODĚBRADECHUplynulý víkend se konaly střelecké závody Velká cena medvědů v Poděbradech. Střílelo se na posuvné papírové terče a počasí bylo teplotně extrémní - 36 stupňů. Pro Denisu Vadinskou, Adélu Zrůstovou a Adélu Šroubovou to byla zátěžová zkouška a zpestření, neboť jsou zvyklé na dobré podmínky plzeňské střelnice a elektronické terče.

První den se střílela disciplína sportovní malorážka 60 ran vleže na padesát metrů. Denisa Vadinská nástřelem 593 bodů obsadila 1. místo v kategorii ženy a juniorky. Adéla Zrůstová pokazila koncovku a skončila na 6. místě. Pro Adéla Šroubovou to byly její vůbec první závody po dlouhé pauze způsobené epidemií Covid 19 a v náročných podmínkách si nevedla vůbec špatně. V kategorii dorost nastřílela 544 bodů. Teď již doufáme jen v plynulý posun ke stále lepším číslům.

1.jpg

Druhý den se střílela polohová disciplína sportovní malorážka 3x20 ran na padesát metrů. I z této disciplíny jsme přivezly do Plzně skvělá umístění. Na 1. místo se opět prosadila Denisa s nástřelem 586 bodů. Adéla si oproti prvnímu dni zlepšila reputaci a s nástřelem 571 bodů obsadila 3. místo.

 V kontextu panujících podmínek děvčata zvládla závody na výbornou a zaslouží pochvalu!

 

Gratulujeme!

Kateřina Kolaříková, trenérka puškových disciplín