Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Střelkyně startovaly na mistrovství Evropy

Střelkyně startovaly na mistrovství Evropy

Žákyně sportovního gymnázia Denisa Vadinská a Adéla Zrůstová bojovaly v Chorvatsku o medaile na mistrovství Evropy kategorie juniorek.

První soutěžní den střílely disciplínu vzduchová puška 60 ran na deset metrů. Denisa Vadinská, střílející v hlavním závodě, se umístila na pěkném 15. místě s nástřelem 621,1 bodů a byla ten den nejlepší českou juniorkou. Adéla Zrůstová, která startovala mimo hlavní závod, skončila na 28. místě s nástřelem 619,2 bodů. Denisa také doplnila reprezentační tým pro soutěž družstev a spolu s Veronikou Blažíčkovou a Kateřinou Štefánkovou vybojovaly 6. místo.

Další soutěžní den startovala obě děvčata v disciplíně sportovní malorážka 3 x 40 ran na 50 metrů mimo hlavní závod. Denisa Vadinská nastřílela 1150 bodů a Adéla Zrůstová 1157 bodů. Kdyby Adéla startovala v hlavním závodě, skončila by tímto bodovým ziskem na krásném desátém místě.

Děkujeme za vzornou reprezentaci a k výsledkům gratulujeme!