Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Studenti třetích ročníků si připomněli kulaté výročí založení Sokola

Studenti třetích ročníků si připomněli kulaté výročí založení SokolaNa únor letošního roku připadlo 160. výročí založení Sokola, českého tělocvičného spolku, který v historii české a slovenské tělovýchovy zaujal pozici nejen největší, ale také nejúspěšnější tělovýchovné organizace. Za zakladatele Sokola jsou považováni Miroslav Tyrš a Jindřich Fügner, kteří na principu kalokagathie vystavěli ideál člověka tělesně zdatného a duševně vyspělého. Stejnému cíli se snaží přiblížit i studenti sportovního gymnázia.

1.jpg 2.jpg

O to více se nabízelo, aby si studenti septimy a 3.A, kteří se aktuálně zabývají dějinami 2. poloviny 19. století, tuto událost připomněli. V průběhu měsíce března tak představili v hodinách dějepisu formou prezentací výsledky své předchozí práce. Jednotlivé pracovní skupiny zpracovaly téma historie, významných představitelů a slavných členů Sokola, historii Tyršova domu a sokoloven na území Plzně i vzdálenějších regionů, seznámili s vývojem všesokolských sletů, sokolského kroje, sokolských hesel a symbolů.

3.jpg 4.jpg

Všichni zaslouží pochvalu za pečlivé zpracování vybraných témat a věřím, že i pro ně samotné byl tento projekt nejen poučením, ale i zábavou.

Mgr. Štěpánka Krebsová, vyučující dějepisu