Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Tercie na výletě

Tercie na výletěVe čtvrtek 15. 6. v 7:40 jsme se všichni sešli na vlakovém nádraží v Plzni, odkud jsme vyjeli směr Horažďovice. V Horažďovicích předměstí na nás čekal další vlak, a i když měl zpoždění,  dostali jsme se bez dalších problémů až do osady Luh.

1.jpg

Po obědě naše výprava vyšla vstříc obávanému vrcholu Svatobor. Cesta byla náročná, ale několik spolužáků si ji ještě ztížilo a poslední kilometr vyběhli sprintem. Vylezli jsme i na rozhlednu a zorientovali se v šumavských kopcích. Po krátké pauze jsme se vydali na zpáteční cestu. Odpoledne jsme si stačili zahrát i fotbálek nebo nohejbal. Večer jsme si opekli buřty a užili si závěr dne naplno.

Druhý den jsme se těšili do lanového centra. Tady jsme se pod vedením zkušených instruktorů seznámili s horolezeckými základy. I když jsme si občas sáhli na dno svých sil, i tak si všichni odnášíme krásné zážitky.

Cesta zpět domů utekla velmi rychle. Na nádraží jsme se rozloučili a tak skvělý turisťák i třídní výlet ukončili. Kéž bychom příští rok zase někam vyrazili!

 

Jiří Jogl, tercie