Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Těžcí soupeři v extralize U22

Těžcí soupeři v extralize U22Náš první turnaj v této kategorii nám nadělil soupeře z těch nejtěžších, pražský Olymp a KP Brno. V tělocvičně základní školy v Radlicích, jejíž rozměry a parametry úplně neodpovídaly úrovni soutěže, jsme se nejdříve utkali s PVK Olymp Praha.

Volejbal Plzeň – TJ Ostrava 1:3 (25:21, 13:25, 16:25, 17:25)
Volejbal Plzeň – TJ Junior Brno 1:3 (11:25, 21:25, 26:24, 19:25)

Ač proti nám stály v obou utkáních zkušenější hráčky, dokázali jsme se jim v určitých fázích zápasů vyrovnat. V utkání s Ostravou jsme ze začátku dobře bránili a donutili ostravské hráčky chybovat, následně se projevila jejich kvalita a především v útoku jasně dominovaly. Do zápasu s Brnem jsme vstoupili trochu vlažně, potýkali jsme se s přihrávkou a následné činnosti, které by eliminovaly špatný příjem, nám bohužel také nešly. Střídající hráčky ještě vykřesaly naději vítězstvím ve třetím setu, bohužel družstvo Brna opět kvalitně servírovalo a tímto si zajistilo vítězství.

 

David Konečný (trenér): Do prvního utkání jsme vstoupili i přes velké množství zkažených servisů dobře, děvčata bojovala o každý míč a dokázala si kvalitně připravit akce k zakončení. V dalším průběhu nás ostravské hráčky předčily na útoku, v této činnosti jsme za nimi hodně zaostávali. Pod tlakem ostravského družstva se nám vytratily i jednoduché činnosti a míč jsme na druhou stranu jen odevzdávali. V utkání s Brnem jsme si nedokázali přihrát a nadšeně a agresivně hrající soupeřky nás přehrávaly ve všech činnostech. Náš výkon byl velmi mdlý, nedokázali jsme si pomoct žádnou z činností ani emočním projevem.

 

Hráčky SG: Markéta Beranová, Emma Theierová, Kateřina Šulistová, Veronika Vítová, Adriana Šlajerová, Julie Chrastinová, Claudie Chrastinová, Julie Blasczyková, Michaela Černá.

 

David Konečný, trenér volejbalu