Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Tři vítězství v extralize U20

Tři vítězství v extralize U20

Volejbal Plzeň – TJ Tatran Střešovice 3:0 (26:24, 25:12, 25:23)
V prvním utkání proti Střešovicím jsme potvrdili roli favorita, tým dobře bránil a dokázal se vypořádat s nestandardními míči soupeřek. V důležitých momentech jsme si pomohli servisem a s jistotou si dokráčeli pro vítězství.

Volejbal Plzeň – TJ VO Lanškroun 3:2 (21:25, 21:25, 25:16, 25:15, 15:13)
Z průběžných výsledků turnaje bylo zřejmé, že tento zápas by měl být klíčový pro postup ze skupiny. Lanškrounské hráčky od začátku velmi dobře bránily, my se nedokázali prosadit útočně a ani náš servis soupeřkám nečinil potíže. Toto nás sráželo psychicky a výkonem bez emocí a nasazení prohráváme první dva sety. S drobnou úpravou taktiky a hlavně s extrémním úsilím a bojovností jsme nastoupili do třetího setu. Důsledně jsme bránili a dokázali dohrávat bodové balony, opět jsme si pomohli servisem a po zbytek zápasu jsme soupeřky k ničemu nepustili a slavili zaslouženou výhru.

Volejbal Plzeň – VK Prostějov 3:0 (27:25, 25:18, 25:19)
V nedělním zápase jsme potřebovali potvrdit úspěšnou sobotu a jak to bývá zvykem, poslední krok bývá nejtěžší. V prvním setu se skóre přelévalo ze strany na stranu, žádné z družstev se nedostalo do výraznějšího vedení. Až v koncovce jsme dokázali kvalitním podáním odvrátit tři setboly a v napínavém závěru jsme získali sadu my. Velmi dobře jsme servírovali, díky tomu jsme dokázali zablokovat velké množství soupeřových útoků. Prostějovské hráčky už nedokázaly najít zbraň proti našim úspěšným útokům a s jistotou jsme zápas dotáhli do úspěšného konce.

David Konečný (trenér):
Do Lanškrouna jsme jeli s cílem postupu do vyšší skupiny a role favorita jsme se ujali skvěle. V kvalifikačním turnaji nám scházela bojovnost, nasazení a emoce, zde jsme si to plnou měrou vynahradili. Družstvo velmi dobře spolupracovalo, komunikovalo a rvalo se spolu o každý jeden míč. Velmi si cením přístupu děvčat a jejich nasazení především v zápase s Lanškrounem, zde jsme předvedli opravdu příkladnou bojovnost, která byla podpořena kvalitním volejbalovým výkonem. Za tento turnaj patří všem hráčkám velká pochvala, jsem velmi spokojen s kolektivním pojetím hry a s odhodláním, s jakým si šly hráčky pro vítězství. Věřím, že na tyto výkony dokážeme navázat i v dalším průběhu extraligy.

Julie Blasczyková (kapitánka):
První kolo extraligy U20 se konalo v Lanškrouně. Turnaj jsme zahájili jasnou výhrou 3:0 proti Střešovicím. Ve večerním zápase proti Lanškrounu jsme ze začátku zápasu vůbec nehráli náš volejbal, ale od začátku třetího setu jsme převzali kontrolu nad zápasem, skvělým týmovým a emočním výkonem jsme dokázali vyhrát 3:2. V neděli nás čekal zápas s Prostějovem který jsme zvládli vyhrát opět 3:0, a to pro nás znamená postup do druhé skupiny.

Hráčky SG: Markéta Beranová, Emma Theierová, Kateřina Šulistová, Adriana Šlajerová, Julie Chrastinová, Claudie Chrastinová, Julie Blasczyková, Aneta Freislebenová, Veronika Vítová, Michaela Černá.