Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Turnaj extraligy U20 v Plzni

Turnaj extraligy U20 v PlzniVolejbal Plzeň – České Budějovice 2:3 (25:16, 15:25, 25:23, 25:27, 14:16)

První zápas na domácí půdě začal velmi dobře a koncentrovaně, soupeřky nám pomohly velkým množstvím zkažených servisů, holky neměly problém s hrou na side-out a budějovické hráčky jsme k ničemu nepustily. V dalším dějství soupeřky přestaly servis kazit, náš tým bohužel nabyl dojmu, že to půjde samo a velmi se trápil na příjmu podání, z čehož plynul náš neefektivní útok. Na hřišti i v hledišti panovala komorní atmosféra, celý projev našeho družstva nebyl takový, jaký bych si představoval. V dalším průběhu zápasu nás Budějovice velmi dobře bránily v poli, ale i přes tyto nešvary se nám podařilo třetí set získat. Ve zbytku zápasu to byl boj o každý bod, náš tým však neplnil zadané taktické varianty a tímto v obou koncovkách dobře bránícímu soupeři vítězství usnadnil.

 

Volejbal Plzeň – Ostrava 3:0 (25:21, 25:15, 26:24)

Velmi důležitý zápas vzhledem k ostatním výsledkům ve skupině jsme úspěšně zvládli. Ostrava dominuje především dobrou hrou středem sítě, naším cílem tedy bylo maximálně ztížit soupeřkám příjem podání, což se nám od začátku dařilo. Riskovaný servis i přes množství chyb vycházel a z vysokých nahrávek jsme soupeře ublokovali. Celkově jsme v tomto zápase dobře bránili, ostravské hráčky narážely na naše bloky nebo přílišným riskem chybovaly v útoku. Oproti prvnímu utkání jsme dokázali projevit emoce, což nám pomáhalo v celém průběhu zápasu. Sázka na riskovaný servis a následnou obranu na síti a v poli nám vyšla a za přispění důslednosti v jednotlivých činnostech si zaslouženě připisujeme tři body do tabulky skupiny 2B.

 

Volejbal Plzeň – Frýdek-Místek 3:0 (25:15, 25:19, 25:22)

Šance postoupit do A skupiny byla v tomto zápase v našich rukách. Všechny hráčky věděly,   o co nám jde. Už od rozcvičky bylo vidět, že svou mysl mají nastavenou jasně směrem k vítězství. Veškeré taktické pokyny padly na úrodnou půdu a obě nejúdernější hráčky soupeřek jsme dokázali během prvního setu dostat ze hřiště. V několika momentech jsme se přizpůsobili ospalému výkonu hráček Frýdku-Místku, celkově jsme ale měli zápas pod kontrolou, kdy se soupeř po celou dobu nedostal do vedení. Kvalitním servisem a především odvahou v útoku jsme si vítězství zasloužili. Proti dobře bránícímu soupeři jsme dokázali být trpěliví v důležitých momentech a agresivní v těch klíčových.

1.jpg

David Konečný (trenér): Jsem velmi rád za výsledky, které nám tento turnaj přinesl. Hráčky dobře věděly, jakou šanci máme a šly jí naproti. Velmi si cením nejen individuálních výkonů, ale hlavně soudržnosti celého družstva, podporu lavičky a radosti nejen hráček na hřišti. Těší mě, že budeme mít možnost poměřit se s českou špičkou a věřím, že do příštího turnaje zase stoupneme výkonnostně o stupínek výš a zabojujeme o udržení mezi nejlepšími, protože podle mého názoru tam patříme. Vše je ale potřeba odpracovat. A na to se v nadcházejících týdnech zaměříme.

Chtěl bych poděkovat hráčkám za skvělou reprezentaci, hráčkám přípravky a mladších žákyň za podávání, kadetkám za zapisování, rodičům za podporu a ostatním členům klubu TJ Lokomotiva Plzeň za pomoc s organizováním turnaje. Děkuji také za možnost uspořádat tento turnaj extraligy v prostorách sportovní haly sportovního gymnázia.

 

Kateřina Stará (kapitánka): Tento víkend se odehrál první extraligový turnaj U20 u nás v Plzni. S výhodou domácího prostředí náš tým první zápas odehrál proti Českým Budějovicím. Po dobrém začátku bohužel neudržel kvalitu hry, nezvládl tiebreak a získal pouze 1 bod.

Ve večerních hodinách sebejistě nastoupil na tým Ostravy. Předvedl „svůj“ volejbal, a to nás dovedlo k vítězství 3:0.

Pro nás už klasicky rozhodující byl nedělní zápas s Frýdkem-Místkem, kde postup do A skupiny byl v našich rukách. Holky opět situace využily a předvedly svoje kvality a výhrou 3:0 získaly postup do A skupiny. Za mě velice povedený turnaj. Věřím, že to takto dobře půjde dál.

 

Hráčky SG:

Anna Burdová, Sára Šebková, Tereza Stará, Kateřina Stará, Julie Blasczyková, Adriana Šlajerová, Aneta Freislebenová, Julie Chrastinová, Claudie Chrastinová, Aneta Valentová, Markéta Beranová

 

David Konečný, trenér