Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > ÚSPĚCH Martina Miloty v on-line soutěži KONTEXT

ÚSPĚCH Martina Miloty v on-line soutěži KONTEXTStudenti Sportovního gymnázia Plzeň se zapojili do prvního ročníku on-line soutěže v porozumění odbornému anglickému textu KONTEXT, kterou pořádalo Oddělení celoživotního a distančního vzdělávání, Ústav jazykové přípravy ZČU a Odbor školství, mládeže a sportu Plzeňského kraje.

Soutěžící prověřily texty z různých oblastí a oborů, jejichž propojujícím tématem byla tentokrát planeta Země. Naši studenti poměřili své schopnosti se studenty dalších pěti gymnázií ve dvou kategoriích: 1. - 2. ročník (resp. kvinta a sexta) a 3. - 4. ročník (resp. septima a oktáva). Celkem se zúčastnilo 71 studentů z naší školy.

Studenti v průběhu měsíce března vyplnili čtyři on-line testy, ze kterých vzešli vítězové školních kol, kteří se setkali 4. dubna v budově Fakulty elektrotechnické ZČU. Sportovní gymnázium reprezentovali studenti sexty Jakub Karban, Martin Milota a Adam Kohout z oktávy. Finálový den měl dvě části - první on-line, které se zúčastnilo 85 vítězů školních kol, a druhou prezenční před komisemi pro jednotlivé kategorie, kam postoupilo celkem 28 studentů.

Velkého úspěchu dosáhl Martin Milota, který postoupil do závěrečného ústního kola a v tvrdé konkurenci získal skvělé 5. místo.

Pro finalisty bylo navíc připraveno dopoledne Bav se vědou, během kterého si mohli vyzkoušet logické hry, virtuální a rozšířenou realitu nebo se seznámit s humanoidním robotem Nao. Odpoledne pak finalisté navštívili Fakultu elektrotechnickou, Fakultu strojní a Fakultu aplikovaných věd ZČU.

 

za vyučující anglického jazyka Mgr. Veronika Brejchová