Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Úspěch na Technické olympiádě Plzeňského kraje

Úspěch na Technické olympiádě Plzeňského krajeVe čtvrtek 9. 2. 2023 proběhla na Fakultě elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni Technická olympiáda Plzeňského kraje. Jednalo se o již 10. ročník tradiční spolupráce Plzeňského kraje se Západočeskou univerzitou. Po dvou letech soutěž opět nabyla své působivé prezentační podoby, kterou v předchozích letech neumožňovala covidová opatření. 

Naši žáci Jan Roháč, Ondřej Patejdl a Filip Růžek pod vedením vyučujícího Mgr. Lukáše Nováka se svým projektem větrné elektrárny dokázali, že jejich silnou stránkou není pouze sport, ale také technická zdatnost. Chlapci sestrojili model větrné elektrárny tvořící energii pomocí principu elektromagnetické indukce. Práce jim zajistila obdivuhodné 2. místo. Za tímto úspěchem stojí především skvělý nápad s krycím jménem GENERSIS.

1.jpg 2.jpeg

Soutěže se celkově zúčastnilo 31 týmů, které byly rozděleny do tří skupin podle charakteru projektu. Práce Genersis byla zařazena do nejpočetnější skupiny o 11 týmech.  O úspěch se v každé skupině bojovalo zvlášť před hodnotící komisí. Ta naše studenty ohodnotila již zmiňovaným skvělým stříbrem. I přes časově vytížený harmonogram žáci dokázali spolupracovat, projekt uskutečnit a na Západočeské univerzitě zapůsobit dobrým dojmem.   Pro sportovní gymnázium jde o velmi vydařený ročník této jedinečné technické soutěže.

 

Mgr. Lukáš Novák, vedoucí práce