Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Úspěšné halové mistrovství ČR juniorů a dorostu v atletice

Úspěšné halové mistrovství ČR juniorů a dorostu v atletice

Vrchol zimní atletické sezóny se našim žákům vydařil. Z ostravské atletické haly si přivezli řadu osobních rekordů, 26x se umístili v první desítce a z toho 14x vystoupili na stupně vítězů.

Pro zlatý kov si s nejlepším letošním časem na trati 3000 m dorostenců doběhl Jan Škarban. Na stejné trati rovněž triumfovala Kristýna Dvořáková, která si k atletice odskakuje ze svého hlavního sportu - triatlonu. Druhý den přidala Kristýna do své sbírky ještě bronz z běhu na 1500 m. Stříbrnou medaili si mezi půlkaři zasloužil Michal Pergler. Viktorie Jánská vybojovala hned tři cenné kovy, dva stříbrné v technických disciplínách (dálka a překážky) a jeden bronzový na trati 200 m. Bronzem se pyšní hned pět našich dalších studentů. V soutěži výškařů si pro něj doskočil Pavel Froněk, v soutěži dálkařů Jakub Peterka a na trati 400 m ho vybojoval Jan Šmrha. Ve štafetových bězích na 4x 200 m získali zlaté medaile Jakub Peterka a Jonáš Fleisig a medaile stříbrného lesku Kateřina Lafatová a Anna Rychlíková.

Do finále svých disciplín se probojovaly i Anna Rychlíková, která si odvezla ze závodu v běhu na 400 m 5. místo a Nela Procházková, která doběhla šestá na trati 800 m.

Jonáš Fleisig se účastnil finále ve dvou nejkratších sprinterských disciplínách a zapsal si 5. a 6. místo. V šestém nejlepším čase proťala cílovou čáru na trati 200 m Anežka Kárníková. V pořadí sedmým sprinterem v běhu na 60 m byl Jakub Peterka. Osmým nejrychlejším překážkářem v republice se stal Kryštof Skala a stejné umístění si zapsali i čtvrtkařka Kateřina Lafatová a běžec Jan Riegel (3000 m). Devátou příčku obsadily sprinterka Stella Böhmová (60 m), výškařka Kateřina Paverová a běžkyně Nikola Vimmerová (800 m).

Všem účastníkům mistrovství děkujeme za reprezentaci a gratulujeme ke krásným výkonům!