Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Úspěšní atleti na MČR dospělých

Úspěšní atleti na MČR dospělýchNelehký úkol čekal na naše mladé závodníky na MČR mužů a žen, které se konalo 22. - 23. 2. v Ostravě, tedy hned týden po mládežnickém vrcholu sezóny, kde jsme měli hojné zastoupení. Přesto několik našich žáků prokázalo, že patří do nejužší republikové špičky i v této kategorii.

Medailovým úspěchem se můžou pyšnit členky štafety na 4x200 m, které si za výborný čas 1:38,30 odváží druhé místo. Stříbrná sestava  AK Škoda Plzeň byla složena ze dvou současných žákyň naší školy, Lindy Hettlerové a Lindy Suché, a dvou bývalých, Denisy Majerové a Terezy Jonášové.

1.jpg

O nejlepší individuální umístění se postarala věkem ještě juniorka Linda Suchá, která se srdnatě bila ve velmi vyrovnané soutěži dálkařek. Za výkon 606 cm si připsala celkově 4. místo, když jí od druhé příčky dělily pouhé 4 cm. Krásné páté místo si za halový osobní rekord na 400 m 56,45 s odváží Tereza Sekyrová. Své sprinterské kvality opět potvrdila i Linda Hettlerová, která si vybojovala v běhu na 200 m celkové 7 míst. Velice spokojen musí být se svým vystoupením také Slavomír Jaššo, když si ve výškařském sektoru vylepšil letošní maximum na 203 cm, za což mu přísluší sedmá pozice.

 

Jakub Ryba, trenér atletiky