Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Viktorie Jánská bronzová na Evropském olympijském festivalu

Viktorie Jánská bronzová na Evropském olympijském festivaluVrcholem letošní atletické sezóny věkové kategorie do 18 let byl EYOF, který se uskutečnil ve slovinském Mariboru. Viky se představila ve skoku dalekém a štafetě. S nástrahami dálkařské kvalifikace si poradila na výbornou a skvělým výkonem 604 cm postoupila do finálového boje z 5. místa. Finálové klání bylo poznamenáno horším počasím, přesto Viky zabojovala a potvrdila, že dokáže téměř v každém závodě atakovat osobní rekord. Odměnou jí byla skvělá pátá příčka v Evropě za výkon 597 cm.

1.jpeg

Velká radost v podobě medailového umístění přišla ve štafetovém závodě na 100-200-300-400 m zvaném Medley relays. Kvarteto českých reprezentantek hladce postoupilo z rozběhu v novém národním rekordu 2:08,82 s. V napínavém finálovém klání se Viky Jánská představila na 200m úseku této štafety a bylo z toho skvělé 3. místo a další velké posunutí národního rekordu na 2:07,16.

2.jpeg

Věříme, že zkušenosti i zážitky z tohoto sportovního svátku mládeže budou inspirací a motivací do další náročné sportovní přípravy.
O těžkosti nominace na tuto akci se přesvědčil i náš student Honza Škarban, který sice splnil přísný limit, ale jistotu startu měl vždy jen nejlepší Čech na disciplínu, který navíc musel mít vysoké postavení v evropských tabulkách, proto na závody neodcestoval.

Mgr. Jakub Ryba, trenér atletiky