Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Vítězství v turnaji extraligy a úspěšná kvalifikace na finálový turnaj

Vítězství v turnaji extraligy a úspěšná kvalifikace na finálový turnajVolejbal Plzeň – VK České Budějovice 3:2 (19:25, 25:16, 25:16, 18:25, 15:10)
Po dlouhé herní pauze jsme konečně nastoupili k extraligovému utkání a herní nerozehranost na nás byla vidět. Vytvořili jsme extrémní množství chyb, které oslabený soupeř trestal. Naštěstí jsme v důležitých momentech dokázali najít odvahu a ukázali svoji převahu. Bylo to utrápené, ale cenné vítězství v cestě za postupem na finálový turnaj.

1.jpg 

Volejbal Plzeň – VO TJ Lanškroun 3:2 (25:12, 19:25, 25:22, 20:25, 15:10)
Se soupeřem z Lanškrouna máme zatím kladnou bilanci, vždy se však naše vítězství rodila po urputných bitvách. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Po skvělém úvodu se soupeř zvedl, začal více riskovat a celé utkání bylo jako na houpačce. Rozhodl především náš servis, obrana na síti a slušná úspěšnost na útoku, kde jsme neudělali tolik chyb jako v předchozím duelu.

Volejbal Plzeň – TJ Tatran Střešovice 3:0 (25:22, 25:23, 25:17)
Toto utkání nebylo úplně oku lahodící, poslední krok jsme i přes drobná slepá místa zvládli s přehledem. Soupeře jsme dobře bránili a opět si pomohli servisem a následnou obranou v poli. Tímto vítězstvím jsme si zajistili účast ve finálovém turnaji.

David Konečný (trenér):
Jsem velmi spokojený s výsledky, ne až tak s určitými pasážemi v jednotlivých utkáních. V prvním utkání nám scházela odvaha, ve třetím emoce. Celkově jsme velmi dobře bránili na síti a byli úspěšní i v obraně v poli a na servisu. Gratuluju všem hráčkám k jejich úspěšné kvalifikaci na finálový turnaj, za dřinu, kterou tuto sezónu absolvovala, si ji zaslouží.

Julie Blasczyková (kapitánka):
Do prvního zápasu s Českými Budějovicemi jsme se spoluhráčkami nevstoupily šťastně, prohrály jsme první set vlastními chybami. Ve druhém a třetím setu jsme ukázaly naši sílu a soupeře jsme nepustily více než na 16 bodů. Ve čtvrtém setu jsme ztratily koncentraci a soupeř toho využil. V pátém setu jsme opět převzaly kontrolu nad zápasem a dokázaly vyhrát. Večerní zápas s Lanškrounem byl velmi vyrovnaný, ukázaly jsme emoce, trpělivost a rozvážnost. Nedělní zápas byl klíčový pro náš postup na finálový turnaj. Zápas jsme dokázaly vyhrát, náš výkon ale nepatřil k nejlepším v této sezóně. Jsme rády že jsme tuto těžkou pozici zvládly a těšíme se do Ostravy na finálový turnaj.

Hráčky SG:
Markéta Beranová, Emma Theierová, Kateřina Šulistová, Adriana Šlajerová, Julie Chrastinová, Claudie Chrastinová, Julie Blasczyková, Veronika Vítová, Michaela Černá, Sofie Páv, Aneta Valentová.

 

David Konečný, trenér