Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Volejbalistky U18 odehrály další turnaj Českého poháru U20

Volejbalistky U18 odehrály další turnaj Českého poháru U20Další turnaj Českého poháru U20 jsme pořádali v domácí hale plzeňského sportovního gymnázia (9. - 10. 12. 2023). Turnaje se zúčastnilo sedm družstev - Plzeň, Jičín, Jablonec, Nový Bor, Vsetín, Braník a Lanškroun.

Naše družstvo bylo opět doplněné zkušenými hráčkami z U20 „Maky“ Markovou a „Joli“ Paruchovou, protože stále čekáme na absentované hráčky Lili Ciprovou a Áďu Machovou. Nově byla nominována mladá smečařka Erika Virtová z U16.

1.jpg

Celý turnaj jsme začali s  Jičínem, nejtěžším družstvem na turnaji, a hned na úvod to byl kvalitní a bojovný volejbal. Hráčky Jičína jsou velmi vysoké a holky se musely vyrovnat s jejich obranou na bloku. Přes velmi vyrovnané první dva sety se utkání rozhodovalo až v tiebreaku, kde jsme obrovským obratem díky kvalitnímu podání a jistotě na útoku „Maky“ zvítězili 16:14. V dalším průběhu turnaje jsme prostřídali všechny hráčky. Kromě prohraného sobotního utkání s Lanškrounem, kde jsme hledali nasazení a touhu zvítězit, jsme odehráli kvalitní turnaj a udrželi vítěznou vlnu i v nedělních dvou utkáních. Klíčové pro postup do skupiny první osmičky bylo nedělní vítězství nad Vsetínem, kde holky hrály opravdu pestrý volejbal s minimem chyb, podpořený obětavou obranou v poli řízenou liberem „Majdou“ Nekolovou.

Těšíme se na turnaj první osmičky a srovnání s nejlepšími týmy v této soutěži.

Hráčky Sportovního gymnázia Plzeň:
Vávrová L., Votýpková E., Balášová E., Nekolová M., Horová N., Černá Š., Virtová E.

Turnaje se zúčastnily:
Pacholíčková A., Kremláčková A., Balášová E., Steinbergerová A., Mášková B., Kovandová K., Nekolová M., Vávrová L., Horová N., Černá Š., Votýpková E., Marková M., Paruchová J., Virtová E.

Výsledky:
Plzeň – Jičín 2:1
Plzeň – Jablonec 2:0
Plzeň – Nový Bor 2:0
Plzeň – Lanškroun 0:2
Plzeň – Vsetín 2:0
Plzeň – Braník 2:0

 

Jindřich Pavlík, trenér