Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výuka zeměpisu v angličtině očima sextánů

Výuka zeměpisu v angličtině očima sextánůZeměpis je univerzální obor, který spojuje lidi bez ohledu na jejich mateřský jazyk. Znalosti angličtiny a zeměpisu, které jsme si za dva roky výuky zeměpisu v anglickém jazyce velmi zlepšili, nám umožňují snadnější komunikaci s lidmi z jiných zemí, sdílení informací a zkušeností. To otevírá dveře k novým přátelstvím, kulturní výměně i mezinárodní spolupráci. 

1.jpg

Samozřejmě jsme si rozšířili odbornou slovní zásobu. Při studiu zeměpisu v angličtině jsme se setkali s mnoha novými pojmy a termíny. Učení se těchto slov v kontextu zeměpisu nám pomáhá zapamatovat si je lépe a snadněji je aplikovat v praxi. 

Další výhodou výuky odborného předmětu v cizím jazyce, kterou jsme vypozorovali, je přístup k bohatším zdrojům informací. V hodinách jsme pracovali s anglickými zdroji, jsou to např. webové stránky, odborné články nebo kapitoly z anglických učebnic. 

Studiem zeměpisu v angličtině si tak otevíráme dveře k širšímu spektru zdrojů, bohatší slovní zásobě a praktickému použití jazyka. A baví nás to!

 

Ondřej Fuchs, sexta