Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Výuka zeměpisu v angličtině pokračuje již třetím rokem

Výuka zeměpisu v angličtině pokračuje již třetím rokemNaše škola se neustále snaží přinášet inovativní metody práce a jednou z nich je zapojení anglického jazyka do výuky odborných předmětů, a to konkrétně do dějepisu na nižším stupni osmiletého gymnázia a do zeměpisu na vyšším gymnáziu.

Dnešní svět je stále více propojený a znalost angličtiny se stává klíčovou dovedností. Proto jsme se rozhodli přejít na výuku zeměpisu v angličtině, abychom studentům poskytli dvojí benefit: osvojí si důležité zeměpisné znalosti a zároveň si zlepší své dovednosti v anglickém jazyce. Tento přístup připravuje naše studenty na globální svět, v němž je důležité rozumět komplexním otázkám a komunikovat o nich v cizím jazyce.

Výuka v angličtině probíhá více prakticky - studenti připravují vlastní krátké prezentace a projekty. Hry a kvízy jsou velmi oblíbené, pomáhají upevňovat znalosti zábavným způsobem. Studenti diskutují o současných geografických problémech jako je klimatická změna, důsledky kolonizace nebo geopolitika, což je skvělý způsob, jak rozvíjet kritické myšlení a komunikační dovednosti v angličtině. Slovy studentů si při hodinách zeměpisu nyní „rozvíjí angličtinu i v jiných, odbornějších směrech“ a také se připravují na maturitu z obou předmětů.

Tento nový způsob výuky přináší nejen radost a motivaci do vyučovacích hodin, ale také viditelné zlepšení jazykových dovedností a geografických znalostí. Podle ohlasů si díky diskuzím studenti více pamatují ze samotných hodin, což jim usnadňuje domácí přípravu. Dále si konkrétně ve kvintě po ročním studiu jednotlivých regionů osvojili teoretické znalosti, které jim umožňují vidět podobnosti a rozdíly mezi regiony, neboť výuka je více zaměřena na vyvozování souvislostí a vzájemných vztahů, práci s mapou a se zdroji.

Doufáme, že tato metoda naše studenty připraví na budoucnost, ať už budou chtít studovat nebo pracovat v zahraničí.

 

Mgr. Jana Herličková, vyučující AJ a Z