Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Vzdělávací hra v centru Plzně

Vzdělávací hra v centru PlzněVe dnech 23. a 27. června jsme pro dvě třídy z vyššího gymnázia (1.B a sexta) připravili vzdělávací únikovou hru centrem města Plzně. Tato hra byla zaměřena na historii, architekturu a pověsti města Plzně. Jelikož pracovní list byl psán v angličtině i němčině, procvičili si žáci i tyto dva jazyky. Žáci ve skupinách spolupracovali na vyplňování pracovního listu, při němž nemohli používat internet, tudíž se museli ptát kolemjdoucích nebo spoléhat na svoji hlavu. Úkoly byly rozmanité: najít nejznámější lékárnu i dům U Červeného srdce, zjistit symboliku plzeňských kašen i pověsti o Žumberovi a plzeňských andělíčcích. Pracovní list byl doplněn také foto a video úkoly: vyfotit se s nejznámějšími plzeňskými loutkami, vyfotit se s kolemjdoucími, kteří jim řekli zajímavý příběh o Plzni, natočit video o třech historických osobnostech ztvárněných na plzeňské radnici a na závěr natočit video o třech věcech, které se žáci touto aktivitou naučili.

1.jpg 2.jpg

Musím pochválit všechny žáky z obou tříd za jejich zapálený a tvůrčí přístup ke všem úkolům. Některé skupiny dokonce úkoly splnily v anglickém i německém jazyce a natočily velmi kreativní videa, která dokonce sestříhaly na sociální síť TikTok. Některé z mnoha skvělých videí a fotografií můžete vidět níže.

Po vypracování úkolů jsme se třídami prošli základní památky historického centra. Před největší nástěnnou malbou v ČR Theatrum Mundi jsme pracovní listy vyhodnotili, vyhlásili vítěze a pověděli si pověsti a příběhy, které se skupinky od kolemjdoucích dozvěděly.

3.jpg 4.jpg

Ještě jednou velké díky oběma třídám za skvělý přístup. Věříme, že to bylo zábavné, oddechové, ale také naučné rozloučení se školním rokem.

 

Anna Šilhavá, Jana Herličková a Miroslav Feix, vyučující