Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Zahraniční golfový kemp

Zahraniční golfový kempPo Abu Dhabi a tureckém Beleku se naši nadějní reprezentanti ČGF zúčastnili i třetího letošního zahraničního kempu.

Kdo se chce považovat za golfistu s velkým G, musí umět hrát na linksu. Links je typ hřiště, které se nachází blízko u moře, je zde typicky silný vítr úzké fairwaye, lemované vysokou trávou a rychlé tvrdé greeny. V chladném počasí, větru a dešti právě tyto zkušenosti nabírali žáci Sportovního gymnázia Plzeň Lukáš Janda s Danem Hlaváčkem v místě linksovému golfu zaslíbeném, ve skotském St. Andrews.

1.jpg 2.jpg

Na Old Course (nejstarší a nejslavnější hřiště na světě) se byli pouze projít a načerpat neopakovatelnou atmosféru, zato si během 5 dní kempu zahráli Lundin Course, The Castle Course, The Duke´s St Andrews, Eden Course, Jubilee Course a Sam Torrance Course.

Vítaným zpestřením byla návštěva klubovny R&A. Do této klubovny se normální golfista nedostane, ale mladí reprezentanti byli pozvání díky vztahům ČGF a St. Andrew - Old Course. Dále navštívili britské muzeum golfu či puttování na Himalayas Putting Course.

Tento kemp vedl anglický profesionál David Carter a předal mladým českým reprezentantům cenné zkušenosti z tohoto linksového prostředí.

Oba byli z kempu nesmírně nadšení a protože věříme, že nic není nemožné, tak třeba budou moci zužitkovat získané zkušenosti na některém z budoucích ročníků The Open.

 

Ing. Ivan Hlaváček