Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Zeměpis v anglickém jazyce - nová témata, nové znalosti

Zeměpis v anglickém jazyce - nová témata, nové znalostiNa Sportovním gymnáziu Plzeň již druhým rokem probíhá výuka zeměpisu v anglickém jazyce. 

Nejvíce zkušeností s touto výukou máme v letošní Sextě. Od učiva o regionech světa jsme přešli na témata s náročnější slovní zásobou – zemské sféry, kdy probíráme litosféru, atmosféru a hydrosféru. Tato témata, ve kterých se zabýváme například globálním oteplováním, se studentům budou hodit také u maturitní zkoušky z anglického jazyka, kde je životní prostředí jedním z maturitních témat.

1.jpg 2.jpg

Zkušená třída si s novými pojmy poradila jako vždy skvěle. K opakování témat studenti vytvořili postery, které se budou moci využít i v dalších ročnících a poslouží mimo jiné také jako výzdoba školy. Souběžně probíhá výuka zeměpisu v anglickém jazyce i v Kvintě, jejíž studenti se v příštím školním roce posunou na stejnou tématiku, jakou probíráme v letošní Sextě.

Ve všech třídách probíhá výuka zeměpisu ve stejném formátu, tzn.  jednu vyučovací hodinu je celá třída pohromadě, druhá hodina probíhá vždy s půlenou třídou. V příštím roce budeme ve výuce zeměpisu v anglickém jazyce pokračovat a rozšíříme ji do další třídy.

 

Mgr. Martin Chýlek, předseda PK zeměpisu