Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Zeměpisný projekt - kartografie

Zeměpisný projekt - kartografieŽáci kvinty a prvních ročníků vytvořili v rámci hodin zeměpisu projekty, které odrážely probírané téma – kartografie.

Úkolem žáků bylo vytvořit mapu s exkurzí po Plzni a okolí. Během práce museli používat vlastní znalosti, moderní technologie a orientační smysl. Součástí projektu bylo vymyslet, jaká místa chtějí žáci navštívit, ale také vyhledat spoje a zjistit, jak se na dané místo dostanou.

1.jpg 2.jpg

Projekt, který žáci a žákyně kvinty využijí k výletu před koncem školního roku, i sami zhodnotili:

3.jpg 4.jpg

„V uplynulých hodinách zeměpisu jsme se věnovali přípravě projektu. Ve třídě jsme se rozdělili na několik skupin a každá měla za úkol vybrat zajímavá místa v Plzni a jejím okolí – přírodní i historické památky. Součástí bylo vymyslet program na tento projektový den, který se uskuteční v červnu 2020, kdy budeme moci navštívit vybrané lokality. Všichni se snažili, aby jejich výsledek byl co nejlepší, ale vyhrát mohla jen jedna skupina. Hlasování rozhodlo a vítězem se stal projekt s názvem Cesta kolem Plzně za 300 minut. (Cíle: Pomník Jiřího Trnky, Borská věznice, Památník obětem zla, Plzeňské podzemí a Velká synagoga) Jsme rádi, že máme možnost kombinovat klasickou výuku s takovými zajímavými aktivitami.“

Andrea Fichtlová, Aneta Havlová, Alice Kopřivová, Michaela Maříková (Kvinta) a Mgr. Martin Chýlek