Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Žijeme atletikou i v této nelehké době..

Žijeme atletikou i v této nelehké době..

Vládní nařízení související s pandemií koronaviru významně narušily náš každodenní život, včetně sportovních aktivit. Přes všechna úskalí a v často improvizovaných tréninkových podmínkách se však podařilo mnoha našim atletům připravit na halovou sezónu, která se rozběhla v podobě Atletické ligy mužů žen.

Prozatím proběhla tři kola této nové halové soutěže. Již jen dostat se mezi 8 - 12 vybraných atletů na disciplínu a moci poměřit síly v dospělé konkurenci je pro naše mladé závodníky velkým úspěchem. Závody jsou zároveň nominací na Mistrovství České republiky dospělé kategorie.

Nejlepších umístění dosáhla Linda Suchá, která vyhrála skok daleký ve druhém kole soutěže. V prvním klání získala druhé místo v trojskokanské soutěži. Velice dobře si vedla i Kateřina Matoušková, která si odvezla ze třetího kola osobní rekord na čtyřstovce (57,23 s) a bronzovou pozici.

Mezinárodní závod Hvězdy v Nehvizdech, Linda Suchá na druhém místě

Ve stejném kole se blýskl i Jakub Peterka, který obsadil díky novému osobnímu halovému rekordu (685 cm) třetí místo ve skoku dalekém. Finálové umístění pak může těšit i Anežku Voříškovou v běhu na 400 m a Barbaru Píchalovou na trati 60 m př.

V soutěži se také představili naši další žáci Emma Zvěřinová, Philippe Carpentier, Nikola Vimmerová a Kryštof Skala